Forum

Vekil sunucunun ver...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vekil sunucunun verdiği ip değiştirme ?

17 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar....

bir vekil sunucuya bağlı olarak internete giriyorum...

Otomatik olarak alınan ip yi değiştirmeye çalışıyorum farklı ip giriyororum internet ağ bağlantısı oluyor ancak  internete bağlanamıyorum...

Vekil sunucu bana hep aynı ip yi veriyor ben bu ip adresini değiştirememmi ?

Gönderildi : 28/07/2010 20:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Neden ip adresini değiştirmek istiyorsunuz?Bu yapıyı ayarlayan size rezervasyon yapmış olabilir.Bu nedenle aynı ipyi alıyorsunuz.İnternete girişte ise ip bazlı kısıtlama yapılmış olabilir.

Saygıalrımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/07/2010 20:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Rezervasyonu iptal edemezmiyiz.....diyelim yanlış sitelere girdim pişman oldum ama bundan dolayı beni ip den yakalayıp bulmalarını istemiyorum

Gönderildi : 28/07/2010 20:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Rezervasyonu iptal edemezmiyiz.....diyelim yanlış sitelere girdim pişmam oldum ama
bundan dolayı beni ip den yakalayıp bulmalarını istemiyorum

Gönderildi : 28/07/2010 20:24

(@www-rizasahan-com)
_

Rezarvasyonu siz değil dhcp sistem yöneticisi iptal edebilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/07/2010 20:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

peki bu rezervasyon bilgisayaramı veriliyor yoksa ethernet switch mi yada interneti kullandığım odadaki internet çıkışına mı veriliyor

Gönderildi : 28/07/2010 20:29

(@www-rizasahan-com)
_

Sizin mac adresinize göre veriliyor.

Gönderildi : 28/07/2010 20:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

mac adresi nedir....ve değiştirilebirlir mi ?

Gönderildi : 28/07/2010 20:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sizin space deki derslerinize bakıyorumda bu

Dns Delegation ile bir çözüm bulabilirmiyiz acaba ip aldatmacası uygulayabilirmiyiz...

Gönderildi : 28/07/2010 20:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

GALİBA ÇÖZÜMÜ BULDUM VE ÇÖZDÜM

Bağlı olduğunuz ağ üzerinde sizin ağ bağdaştırıcınızı tanımlamaya yarayan eşsiz bir koddur Mac adresi (Media Access Control). İster internete ister iş ağına bağlı olun, eğer yaptığınız işlemlerle beraber Mac adresiniz de sunucu sistem tarafından kaydediliyorsa herhangi bir durumda bulunmanız daha kolaydır. Çünkü Mac adresleri eşsizdir. Kimlik numaranız nasıl size özelse Mac adresi de ağ bağdaştırıcınıza özeldir.

Mac adresinin değiştirilmesine Mac Spoofing denir ve genelde hackerlar tarafından sunucuların Mac filtrelemelerini geçmek için kullanılır.

Windows Server 2000 / XP / Server 2003 / Vista / Server 2008 ve Windows 7 altında Mac adresini değiştirmek için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

1. Bilgisayar simgesine sağ tıklayın ve Yönet’i seçin.
  2. Açılan Bilgisayar Yönetimi penceresinde sol taraftaki listeden Sistem Araçları bölümünden Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
  3. Aygıt Yöneticisi listesinde Ağ Bağdaştırıcıları başlığından kullandığınız ağ bağdaştırıcısını bulun ve çift tıklayın.
  4. Gelişmiş sekmesinde Özellik listesinden Network Address girdisini bulun ve Değer kutusuna 12 haneli değeri arada tireler olmadan girin. Örneğin: 1A2B3C4D5E6F gibi.Tamam düğmesine tıklayarak ayarları kaydedin ve değişikliklerin etkin olması için Windows ‘u yeniden başlatın.

WindowsMacChange

YAPTIM VE İP ADRESİM DEĞİŞTİ

Gönderildi : 28/07/2010 21:00

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Rezervasyonu iptal edemezmiyiz.....diyelim yanlış sitelere girdim pişman oldum ama bundan dolayı beni ip den yakalayıp bulmalarını istemiyorum

Merhaba,

Kendinizi bu kadar zorlamayın. Zaten bir kere hata yaptınızda bu işlemlerle ilgili olarak kayıt tutuluyorsa siz istediğiniz kadar ip numaranızı değiştirin istediğiniz kadar mac değiştirin bir kere kayda girdimi olan olmuştur.

Ayrıca firmanızdaki veya kurumunuzdaki sistem uzmanı belirli ip aralıklarına veya belirli ip adreslerini internet izni vermişse. Siz mac, ip , v.b. ne değiştirseniz değiştirin yine sonuç alamayacaksınız.

Bu nedenle bu konuda çok fazla uğraş sarf etmeyin.

Gönderildi : 28/07/2010 21:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kendinizi bu kadar zorlamayın. Zaten bir kere hata yaptınızda bu işlemlerle ilgili olarak kayıt tutuluyorsa siz istediğiniz kadar ip numaranızı değiştirin istediğiniz kadar mac değiştirin bir kere kayda girdimi olan olmuştur.

Bu nedenle bu konuda çok fazla uğraş sarf etmeyin.

İyide  eski ipnin bana ait olduğunu veya gelipte bana mı zimmetledilerki diyorsunuz değiştirsenizde bir anlam ifade etmiyor diye

sonuçta 25 ile sonlanan bir ip ye sistem uzmanı bakması gerekecek oysa ben mac adresini değiştirerek 80 ile sonlanan ile bir ip var

YOKSA Şöyle bir şey varmı sistemde değiştirilen mac adreslerinin yada ip adreslerinin kayıtları tutuluyormu dur....

NOT: SİSTEM OLARAK  THREAT MANEGAMENT GATEWAY kullanılıyor....

YADA TEK ÇARE ANA BİLGİSYARI ELE GEÇİRMEK İÇİN HACKERLIK FAALİYETLERİNE BAŞLAMAK ![:(]

Gönderildi : 29/07/2010 11:27

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Ben yapınızı bilmem olabilecek durumu söylüyorum. Benim şirketimde biri ister mac,ister ip, ister bilgisayar adını ister masasını isterse kullanıcısını değiştirsin. Bir kere işlem yapmışsa o zaten kayıt altına alınmıştır. Logları çıkarır karşılaştırır ve rahatlıkla kanıtlarım.

Bu nedenle sorunuza daha fazla yorum yapmayacağım.

İyi günler.

Gönderildi : 29/07/2010 13:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba, yaptigin ayar ile dhcp mac uygulamasini kandirdigini sandin fakat kendini kandirdin. cunku dhcp yine senin sen oldugunu biliyor. maclist.txt dosyasına gore sizlere IP dagitiliyor ve maci degistirdiginde de bu o .txt dosyasına yansiyor. Mac ' lere gore veriliyorsa aldattigini saniyorsun fakat orada mac address filter active olmayanlar da nete cikabilir. bu durumda su anlasilir; ben 20 tane mac belirlemistim ama mac address belirlemedigim tek biri var o da internete çıkmış ( bu sen oluyorsun ).

A unutuyordum; tmg olan bir ortamda zaten default olarak dhcp istekleri reddedilir. Yani sistem uzm. oralara rule yazmiştir ki authenticationdan geçerek internete çıkıyorsun. Yani mac degistir veya degistirme, IP degistir veya degistirme bu onemli degil. muhtemelen tmg de reporting yapiliyordur ve maalesef son pismanlik fayda etmez.

Gönderildi : 29/07/2010 16:57

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Ayrıca Rafet ve Alper Hocalarıma ilaveten de.

MAC adresleri unique yani benzersiz numaralardır. Ethernet kartı üreticileri tarafından vurulur. Siz değiştirdiğinizi sanırsınız ama aslında değiştirmediniz. 5651 uygulanıyorsa yaptığınız tüm hareketler zaten kayıt altına alınıyor. Saygılar.

Gönderildi : 29/07/2010 17:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İÇimi ferahlattınız [:S]

Arkadaşlar kayıt altına alındığımı sonrada öğrendim lakin iş işten geçti...

BEN SİZDEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İSTİYORUM.........Kuru kuru onu yapamazsın,şunu yapamazsın , sen zaten bittin....şeklinde sözler değil...

EN nihayetinde server odasını yakarım (sözüm ola kendini sistem yöneticisi sananlarda kurtulur bizde)..

birde kendi adıma kayıtlı bir  log da yok bilgisayar adınıda sistemdeki benzer isimlerden kullanmıştım....

EN ÖNEMLİSİDE TMG YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRMEYE KARAR VERDİM.....

Gönderildi : 29/07/2010 18:59

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

İstedikleriniz ve konunun gidişatı legallikten çıkıp illegalliğe gittiğinden dolayı sizlere cevap vermemiz doğru değildir. Konu tarafımdan kilitlenmiştir.

Saygılarımla.

Gönderildi : 29/07/2010 19:17

Paylaş: