Forum

server 2003 e ağdan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 e ağdan ulaşamamak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@kenancem)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Arkdaşlar benim yapımda additional serverim var öncelri normal çalışıyordu son bir haftadır gerek remote desktop gerekse 3. party programlarla ulaşamıyorum. Ping atıyorum zaman aşımı hatası alıyorum. fakat server tüm paylaşımlara ulaşabiliyorum bir tek serverdan oing attığımda TTL değer hep 1 oluyor gerek kendine gerekse başka bir pc ye ping atayım sonuç aynı. Network kablolarından tutunda network ayarlarına kadar değiştirdim sonuç aynı. üzerindeki virüs programını kontrol ettim problem yok. Bu konuda acil yarıdm edebilirmisiniz

Gönderildi : 18/07/2010 19:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Switch sağlammı ortamdaki diğer makinalara ping atıp erişmeye çalışırken durum nedir?Serverin ethernetinde durum ne alemde?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/07/2010 19:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Network ortamında colosion olabilir. Mesai saati dışında switchin elektriklerini kesin, tekrar powerını takın. Loop varmı kontrol ediniz. Ayrıca tüm bilgisayarlarda lan için gelen giden paket değerlerini kontrol ediniz. Herhangi bir clientta virüs var ve paket değerli yüksekse bu networkte sorun yaratabilir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 19/07/2010 01:36

Paylaş: