Forum

VPN Server Bağlanam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN Server Bağlanamama

26 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,000 Görüntüleme
(@HakanDogan)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar herkese kolay gelsin,

Server 2003 makineme VPN server kurdum ama bağlantı gerçekleştirmiyorum. Normal bir şekilde VPN kurulumunu yaptım. Modemden gerekli yönlendirmeyi yaptım. Serverımda ve ağımda domain olmadığı için kullanıcıyı computer management user add den ekledim ve oluşturduğum kullanıcının özelliklerinde  Dial in Sekmesindeki Remote Access Permission da Allow Access i seçtim. Yani bir nevi kullanıcıya VPN yetkisi verdim. 

Başka bir ağa geçip oluşturduğum kullanıcıyla deniyorum ama giriş yapamıyorum belli bir süre bekledikten error 691  hatasını veriyor. Kullanıcı ismi ve şifresinin doğruluğundan eminim. Telnet çekiyorum, bağlanabiliyorum ama VPN bağlantısı kuramıyorum.

Ne yapmalıyım ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/07/2010 13:48

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

VPN kurulumunu cutom sekmesinden mi yaptınız? hayırsa custom seçip , vpn bağlantısı kurarak dener misiniz?

Ayrıca aynı networkden başka bi pc üzerinde de deneme yapın.

Gönderildi : 15/07/2010 14:09

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

autanthication  da sıkıntı yaşıyor olabilirmisin ?

Veyahut ufuk beyin dediği gibi kurulumda  default VPN mode seçildiğinde  gerek routing de gerek  encryption da sıkıntılar yaşanabiliyor. Custom sekmesinden yapılan kurulumda server 2003 ler  router görevi de elde edebildikleri için bir çok yönden tanımlamaları kontrol etme şansına sahip olacaksındır

Gönderildi : 15/07/2010 14:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Clientta options tabında dial-up properties bölümünde "Include windows domain" checkboxı işaretliyse kaldırın. Deneyimler bu yönde, olmuyorsa sanırım vpn kurulumunda bir eksik oldu.

Gönderildi : 15/07/2010 14:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Localden bağlanabiliyormusunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/07/2010 14:32

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Alper Hocam söylediğiniz yeri tam olarak anlayamadım ?. Acaba ortamda
domain olmadığı için böyle bir sorun yaşanıyor olabilir mi?

Custom
la kurulum yaptım evet , ama diğer şekilde kurulum yapmam içinde 2. bir
ethernet kartı lazım ? Localden bağlanabiliyor musunuz derken anlayamadım tam olarak ?

Gönderildi : 15/07/2010 14:43

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Local networkünüzde bir clien pc'de vpn bağlantısı oluşturup, bağlantı kurabiliyor musunuz test edin.

Ayrıca 30 dk. önce bir firmadan arkadaşımla aynı sistemi kurduk , çalıştırdık.

Yaptığımız işlem ;

Windows 2008 - RRAS - Custom - VPN ve bağlantı oluştu.

Localden ve İnternet üzerinden testlerimi gerçekleştirdik. Şuan çalışır durumda.

Loglarıda gözden geçirir misiniz.

Gönderildi : 15/07/2010 14:52

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bende aynı şekilde krdum. rras custom vpn .. modem yönlendirmesi yapıldı.. telnetten kontrol edildi. hiç bir sorun gözükmüyor. ?

Domain olmadığı için kullanıcıyı manageden oluşturdum, orda bi sıkıntı olur mu ? 

çünkü vpn çalışıyor telnet çekebiliyorum . 

Gönderildi : 15/07/2010 15:01

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Olma ihtimali yüksek , peki server üzerinde admin kullanıcı ise bağlantı kurmayı deneyin.

Gönderildi : 15/07/2010 15:03

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

eğer pptp yöntemi ile vpn yapacaksanız linkine bakın 2003 te sounsuz çalışıyor

http://www.onecomputerguy.com/networking/xp_vpn_server.htm

modem ayarlarına ve gre protokole dikkat

Gönderildi : 15/07/2010 15:06

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onuda denedim ama hayır sorun çözülmedi .

Gönderildi : 15/07/2010 15:07

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Resimde bağlanmasını istediğiniz user'ı seçtiniz mi?

Gönderildi : 15/07/2010 15:10

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erol Hocam sizin verdiğiniz linkte bir problem var sanırım giriş yapamadım.

Gönderildi : 15/07/2010 15:12

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

ben girebiliyorum

Gönderildi : 15/07/2010 15:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Localden bir kullanıcıdan vpn bağlantısı ekleyip bağlanmayı deneyin sorun sistemdemi localde çalışıyor ise sistemde sorun yok demektir bunu anlamak lazım önce.Yaptığınız vpn türü nedir pptp mi l2tp mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/07/2010 15:41

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Localden bir kullanıcıdan vpn bağlantısı ekleyip bağlanmayı deneyin sorun sistemdemi localde çalışıyor ise sistemde sorun yok demektir bunu anlamak lazım önce.Yaptığınız vpn türü nedir pptp mi l2tp mi?

pptp hocam. bi de bi önceki cevabınızda nerden nasıl izin veriyoruz bilmiyorum ?? . Benim şüphelendiğim tek nokta domain olmadığı için sorun çıkıyor ??

Gönderildi : 15/07/2010 19:02

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

pptp hocam. bi de bi önceki cevabınızda nerden nasıl izin veriyoruz bilmiyorum ?? . Benim şüphelendiğim tek nokta domain olmadığı için sorun çıkıyor ??

Gönderildi : 15/07/2010 19:02

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Daha önceden domain olmayan bir ortama kurulum yapmıştım. Sizin işlemlerin aynısı , sorunsuz çalıştı.

Gönderildi : 15/07/2010 19:11

(@TolgaEryilmaz)
Gönderiler: 6
Active Member

öncelikle seLamlar...

computer>manage>Local users and groups un altında users tabına gir ve oraya bi kullanıcı oluştur ..sonra kullanıcının özelliklerine girip dial in tabından allow access i seçerek çıkın.ve sonra vpn i yaparmısın tekrar.. bunları rras ı yapılandırdığnı düşünerek söylüyorum .. 

iyigünler.

Gönderildi : 15/07/2010 19:52

Sayfa 1 / 2
Paylaş: