Forum

server 2008 r2 back...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 r2 backup hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

meraba,

şimdi diyceksinizki gene araştırmadan biri çıkmış soru soruyor. 😀

araştırdım ama cvplarımı bulamadım.çünkü internette nereye baktıysam,nerede araştırdıysam ya burdan yada Hakan beyin sayfasından alıntılar...

uzatmiyim 2 sorum olcak;

1-)    2008 r2 üzerindeki Windows server yedekleme programında sadece 1 adetmi yedekleme kuralı oluşturabiliyoruz?

2-)    gene bu programla ayrı bir diske (partition değil) zamanlanmış yedek oluşturdum.ama bu diski sadece disk yöneticisinden görebiliyorum.bu normalmi?normalse yarın bi sorun çıktığında nasıl dönüş yapıcam? (3 soru oldu ama.. :D)

şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 15/07/2010 12:24

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

2. bir disk eklediğinizde backup'ı ilgili diske yönlendirip , my computer altında görebilirsiniz. Şuan test ettim.

Gönderildi : 15/07/2010 12:50

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Zamanlanmış yedeklerde diski biçimler ve tek bir diski kullanır. Normaldir.

Formatlayıp biçimlendirdiği diskten sürü yolu harfini siler ve bilgisayarıma tıkladığınızda bu diski diğer diskler gibi göremezsiniz, buda normal.

Gönderildi : 16/07/2010 17:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

cevaplar için teşekkürler.

disk yöneticisinden görülüyor zaten.sürücü harfi olmadığını da biliyorum.bunlar dediğiniz gibi NORMAL.mantık olarak;windows bu diski korumak için göstermiyor.ama ben yinede görmek isteyip (ne biliym,belki içindeki dosyayı da başka biyere yedek almak istiyorum vb...) bu sürücüye bir sürücü harfi atarsam ANORMAL bi durum
yaşarmıyım???

Gönderildi : 18/07/2010 16:55

Paylaş: