Forum

Win 2k8 R2 Trustedi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2k8 R2 Trustedinstaller.exe Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sistemimi R2 ye yükseltmeye çalışıyorum. BDC den AD yi  dcpromo ile kaldırdım. DC üzerinde adprep yaptım ve BDC ye R2 yi kurup tekrar BDC olarak ekledim ve işlem yetkilerini aldım. BDC olarak tekrar eklemeden türkçe dil paketini yükledim. Daha sonra update leri açıp sunucu yöneticisinden File Server rolü eklemeye çalışırken Rol yüklenemedi hatası verdi. Aynı anda güncelleme yükleme işlemide durdu. Loglara baktığımda Windows Modül Yükleyici Servisi (trustedinstaller.exe) appcrash hatası alıyorum. Servisi ve daha sonra serveri defalarca yeniden başlattım. Aynı hata gelmeye devam ediyor. Ne sunucuya rol eklenebiliyor ne de güncelleştirmeler yüklenebiliyor. Nettede ilgili birşey bulamadım.

Gönderildi : 11/07/2010 11:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Windows modules installer servisi açık mı ?

eğer servis çalışıyor ise bu durumda system geri yükleme ye dönme veya yeniden kurulum dışında çözüm bulunmamaktadır çünkü trustedinstaller.exe update ler için gömülü bir yükleme modülür ve yeniden yüklenmesi işletim sistemi yükleme dışında söz konusu değildir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/07/2010 17:03

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet hakan hocam sistemi daha yeni kurmuş olduğum için yedeğim yoktu bende yeniden kurdum artık. İlginize teşekkürler.

Gönderildi : 12/07/2010 12:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

geri dönüş için teşekkür ederiz. Geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/07/2010 17:10

Paylaş: