Forum

KMS Server Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

KMS Server Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,534 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

KMS anahtarı il kurulmuş olan bir sunucuyu KMS server olarak ayarlamak istiyorum.

cscript C:\windows\system32\slmgr.vbs -ipk ABC12-3ABC1-23ABC-123AB-C123A komutu ile kms key ini kms sunucusuna girdim.

cscript C:\windows\system32\slmgr.vbs -ato ile kativasyonu tamamladım.

cscript C:\windows\system32\slmgr.vbs –sdns dns kayıt işlemlerini de yaptık.

yukarıda girilen key işletim sistemi için geçerli olan keydir. Aynı sunucunun office aktivasyonunu da yapmasını istiyorum. Office aktivasyonu için aynı sunucuda ne yapmam gerekli. Birde girilen keyler aktivasyon yapılacak olan işletim sistemi\ofis yazılımlarını aktive etmemeye başlarsa bu KMS key ini nasıl değiştirebilirim.

Tşkr, 

Gönderildi : 08/07/2010 15:55

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

KMS Host olarak kullancağınız işletim sistemi Windows Server 2008 R2 ise ayn anda hem işletim sistemi hem de office 2010 ları aktive edebilir. Bunun için http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=cbced8d5-5530-46a6-bd58-e8d3a3c7d4f3&displaylang=en adresinde ki uygulamayı indirdikten sona çalıştırın ve size sorulduğunda Office 2010 için KMS host key nizi girip işleminizi tamamlayabilirsiniz. Artık KMS host nuz hem işletim sistemlerini hem de Office 2010 paketlerini aktive edecektir.

Ancak işletim sisteminiz Windows Server 2008 ya da daha düşük ise bu durumda Office 2010 kms aktivasyonu için ikinci bir KMS host kurmanız ve office paketlerinizin aktivasyonunu buradan gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 08/07/2010 16:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hakan bey bilginiz için çok teşekkur,

Ancak bu kms key leri kaç tane işletim sistemi veya ofis uygulamasını aktive ederiz. İşletim sistemi için girilen key key mi işletim sistemleri aktive olacaktır. Bu sorulara cevap verirseniz bizim için güzel olacaktır.

İlginiz için şimdiden teşekkurler

Gönderildi : 08/07/2010 18:16

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

KMS key in aktivasyon ile ilgili bir üst sınırı yoktur. Ancak alt sınırı vardır. KMS host sunucunuzun kms client makinelerinizi aktive edebilmesi için kendisine aktive olmak için başvuran Windows Vista ya da Windows 7 lerin toplam sayısının en az 25 Windows Server 2008 ya da Windows Server 2008 R2 sunucularının ise sayısının en az 5 olması gerekmektedir. Bu değerlerden hangisine önce ulaşılırsa client ve server larınızın aktivasyon işlemi yapılmaya başlanacaktır. Bu sayıya sanal makineleriniz dahil edilmemektedir. Yıl sonunda Microsoft size aktivasyon yapılan sayıyı belirtir. Eğer anlaşma sırasında belirttiğiniz sayıyı geçmişseniz aradaki fark için ödeme yapmanız gerekecektir.

Eğer ortamınızda ki sunucu ve client sayısı belirtilen eşik değerlerinden düşük ise MAK key kullanılması gerekmektedir.

KMS Host sunucunuz üzerine girmiş olduğunuz işletim sistemi KMS key kullanılarak işletim sistemleri, Office 2010 KMS key ile de Office 2010 uygulamalarınız aktive edilecektir.

KMS Host ile ilgili http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/02/07/etki-alan-ortam-nda-kms-host-sunucu-kurulumu.aspx adresinde ki makaleyi okumanızı öneririm.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 08/07/2010 18:45

Paylaş: