Forum

Web Server içi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Server için yardım eder misiniz?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@okutan.53)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Plesk panel kurduğum server içinden açtığım host hesaplarına sorunsuz girebiliyorum.Ftp,kontrol panel hepsi sorunsuz ama paneli kurduğum makinanın içinde.

Örnek resim:

Ama arkadaşlar evden, oluşturduğum web sitesine girmek istediğimde plesk panel default sayfasında kalıyor.Ftp,kontrol panel hiçbirini kullanamıyorum.

Örnek resim:

gördüğünüz gibi  dışarıdan , oluşturduğum web siteleri böyle default sayfasında kalıyor.

Gönderildi : 21/06/2010 18:12

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

sunucu içinden, bir de sunucu dışından alan adına ping atıp, dönen ip adresini not edebilir misiniz? Yaşadığınız sorun, header ile ilgili, muhtemelen header'a tanımlı olmayan bir ip üzerinden dışardan erişmeye çalışıyorsunuz.

Gönderildi : 21/06/2010 21:38

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Forum kurallarını okuyalım lütfen, hem soran hem de yanıtlayan olarak 🙂 Teşekkürler..

Gönderildi : 21/06/2010 22:48

(@okutan.53)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabın için çok sağol dostum.

Acaba biraz daha detaylı anlatabilme imkanın var mı? Ben bu işte yeni olduğum için anlamakta biraz güçlük çekmekteyim.

Gönderildi : 21/06/2010 23:31

(@yusufozturk)
Estimable Member

Öncelikle IIS Manager'ı açıp, ilgili site kaydını bulup, Bindings kısmına tıklaman gerekiyor.

Sonrasında açılan bölümden manganlar.com'a ait kayıtların düzgün olup olmadığını kontrol etmelisin. İlgili bölümün ekran görüntüsünü alıp, buraya ekleyebilirsen yardımcı olmaya çalışacağım.

Ayrıca Plesk panel'i kurduğun sunucuya RDP ile bağlanıp, CMD üzerinden;

ping manganlar.com

komutunu kullanıp, çıktısını da ekleyebilirseniz, sorunun çözümü için yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 22/06/2010 01:05

(@okutan.53)
Active Member
Konu başlatıcı

server 2003 kullandığım için tam olarak isteğini yerine getirmemiş
olabilirim.Server 2003 işletim sistemi kullanmaktayım.Umarım doğru ekran
görüntüsü vermekteyim.

Örnek resim:

Gönderildi : 22/06/2010 01:35

(@yusufozturk)
Estimable Member

Şuan dns'iniz de çözümlenemiyor.  DNS problemini giderebilirseniz, sorunun çözümü için yardımcı olmaya çalışacağım.

Response:An error occurred: Couldn't resolve DNS server name/IP [ns1.manganlar.com][11004].Details: I could not get to the nameserver authoritative for manganlar.com.  Sorry!  

Gönderildi : 22/06/2010 22:36

Paylaş: