Forum

Server kurulumu ple...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server kurulumu plesk ve host edilen domainlere erişim problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@okutan.53)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Biz bilgisayar şirketi olarak host satış hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.
Win. server 2003 üzerine plesk panel kurduk ve 100 domainlik lisansınıda satın aldık.Dns

server olsun modem portları olsun ayarları yaptık.

ns1.manganlar.com diye nameserver aldık ve bunu server ip adresine yönlendirdik şimdiye

kadar bir problem yok.

Server kurduğumuz bilgisayar içinden , açtığımız host hesaplarına ve kontrol panellerine

sorunsuz erişiyoruz ama dışarıdan başka ip olan internet kullanıcılarıyla girdiğimizde

plesk panelin sadece default sayfasıyla karşılaşıyoruz.

Yönlendirdiğimiz domainlerde bu sayfayla karşılaşıyor.Ama panelin kurulu olduğu pc den

girelim tarayıcıya herşey normalmiş gibi gözüküyor.

galiba server hala dışarıdan tam erişimi sağlanamamış halde.

Bunun hakkında tavsiyelerinize ve görüşlerinize ihtiyacım var.Yardım ederseniz çok mutlu

olurum.

Saygılarımla..

Gönderildi : 16/06/2010 01:05

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Muhtemelen DNS yönlendirmelerinizden kaynaklanan bir takım sorunlar olabileceği gibi plesk panel ayarlarından da kaynaklanıyor olabilir.

Bir kaç örnek domain verirseniz bir kontrol edelim.

Gönderildi : 16/06/2010 02:00

(@okutan.53)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın cevabım biraz geç oluyor ama [:D]

ns1.manganlar.com'un panelimde yönlendiği bir default sayfa var.

manganlar.com diye bir domaini bu nameserver'a yönlendirdim.Kurduğum serverın internet tarayıcısına manganlar.com diye yazdımmı o domaine ait hot hesabına yönlenebilmekte ama dışarıdan başka bir internetle girdimmi yine nameserver'ın default sayfasında kalmakta sanki host hesabı olmamış gibi !!

Birde şunu belirtmemde faydavar server ie tarayıcı içinde sorunsuz plesk kontrol panele girebiliyorum ama dışardan bunu gerçekleştiremiyorum.

Gönderildi : 16/06/2010 08:57

Paylaş: