Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Admin

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@vimpir)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ornek vererek aciklamak istiyorum domain admin ile oturum acip terminal konsoldan istedigim kisiyi logoff edebiliyorum, ama domaindeki bir kullaniciyi domain admin grubuna, local admin grubuna ekledigim halde hala bazi seyleri yapamiyorum sizce nereye takiliyor olabilirim ?

Gönderildi : 15/06/2010 19:42

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Örnek verebilir misiniz? Neyi yapamıyorsunuz?

Gönderildi : 15/06/2010 19:59

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ornek vermistim ama 🙂 tekrar yazayim,

Kendi masa ustumdeki bir projeyi acamiyorum yada terminal konsoldan kullaniciyi logoff edemiyorum veya mesaj atamiyorum kendisine. 

Gönderildi : 15/06/2010 20:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Başka kullanıcıya ait masaüstünde bulunan dosyayı açmak istediğinizde uyarı mesajı veriyor mu?

Gönderildi : 15/06/2010 20:29

(@cozumpark)

Kendi masa ustumdeki bir projeyi acamiyorum yada terminal konsoldan kullaniciyi logoff edemiyorum veya mesaj atamiyorum kendisine. 

Merhaba,

Belirttiğiniz işlemleri yapabilmek için kullanıcıyı Domain Admin grubuna dahil etmeniz yeterli. Proje derken tam olarak detayı nedir?

Kolay Gelsin

Gönderildi : 15/06/2010 20:40

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Belirttiğiniz işlemleri yapabilmek için kullanıcıyı Domain Admin grubuna dahil etmeniz yeterli. Proje derken tam olarak detayı nedir?

Kolay Gelsin

Sql managment consol bile acamiyorum o derece sapitmis durumda, bu arada eklemedigim admin grubu kalmadi domain admin, enterprise admin hepsini ekledim ama malesef bazi seyler yanlis calisiyor 🙁

Gönderildi : 16/06/2010 18:18

(@cozumpark)

Grubu eklediğiniz yerde, Set as Primary gibi bir yer olmalı. Kullanıcıyı admin grubuna üye yaparken orayı da tıklayarak deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 16/06/2010 18:21

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ornek benim user ve adminin bagli oldugu gruplar Alper Bey sizin soylediginizide hemen kontrol edip haber veririm tesekkurler. 

Gönderildi : 16/06/2010 18:56

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu administrator userini kopyalayarak cozdum herkeze cok tesekkur ederim.

Gönderildi : 16/06/2010 19:51

Paylaş: