Forum

terminal serverda a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal serverda ag üzerinden exe çalıştırmak???

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,704 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Terminal server da ag baglantılarımdan file server ımın üzerindeki (hatta ag daki hic bir pc uzerinde) exe dosyalarını çalıştıramıyorum. verdigi hata windows belirtilen dosyaya erişemedi izniniz yok hatası (yanlız erişmek istedigim dosya normal xp kullanıcıları tarafından agdan kullanılan bi program. (bununla birlikte agdaki hicbir exe ye erişemiyorum) dosyaların oldugun klasöre girip kopyalama-kesme-ekleme-çıkarma hepsini yapıyorum. 🙂 ama çalıştır dedigimde olmaz niye der. terminal server yapılandırması domain uzerinde olusturdugum bir terminal grubuna üye(bir security grup oluşturdum o gruba remote desktop yetkisi verdim) olan kullanıcılar baglanacak sekilde (bu kullanıcıların domaindeki yetkisi baki) sorun nerden kaynaklanıyor olabilir (yanlız diger sunucular ve pc ler uzerinden hicbir sorun yaşamıyorum. terminal server domaine dahil.) domainde hangi ayarı eksik yapıyorum ???

Gönderildi : 09/05/2008 20:17

(@UgurSALMASUR)
Gönderiler: 163
Estimable Member

peki yetkilerde değiştirme ve çalıştırma yetkisi varmı?kopyalama-kesme-ekleme-çıkarma yapman demek o dosyayı çalıştırıp değiştirebileceğin anlamına gelmez.eğer tam denetim varsa hata dosya erişim hatasımı yoksa başka bir hata veriyormu.verdiği hatayı veya loglara hata düşüyorsa o hatayı tam yazarsan daha iyi yardımcı oluruz.

Gönderildi : 09/05/2008 20:29

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Tam hatırlamıyorum ama sanırım aynı sorunu yağmur isimli kullanıcı açmıştı.

Birol hocam çözmüştü sorunu. Kendisine mailden yada özelden ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 10/05/2008 03:13

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Forum üzerinden soru sorulunca cevap mı alamıyorsunuzda bu şekil söylemler öneriyosunuz ?

Gönderildi : 10/05/2008 03:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam ben daha detaylı anlatım:

öncelikle sorun oturum actıgım makine başlıyor. çünkü onun dışında hangi makine oturum açarsam acıyım böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. ama burda şöyle bir durum var terminal server üzerinde local olarak oturum actıgımda boyle bir sorunla karşılaşmıyorum. ama domain üzerinden actıgımda çalıştırmaya yetkin yoktur diyor. (yanlız başka makinalarda domainden oturum actıgımda çalıştırma yetkn yok diye bir uyarı almıyorum ki zati domain admin hesabını kullanıyorum böyle bir mesajla daha önce hiç karşılaşmadım.) sorunu nerde arıyacagımı şuan için bilmiyorum. her hangi bir log dosyasıda yok bunun için acaba grup policy ayarlarında atladıgım birşey mi var diye düşündüm bu gruptan policyi kaldırdım. ama gene olmadı (domain ortamında bu makinanın yetkisi yok diyecem ama buda mantıksız uygulayabilecegim bir fikir verirseniz sevinirim)

ilginiz için saolun  

Gönderildi : 10/05/2008 16:06

(@AliYILMAZ)
Estimable Member

Forum üzerinden soru sorulunca cevap mı alamıyorsunuzda bu şekil söylemler öneriyosunuz ?

Alıntı yapıp soru soruyorsun cevap neden yazmıyorsun soruna?
Birol online değil sorunu çözmüş özelden yada mailden ulaşmaya çalışması çözümü hızlandırmaz mı?

Gönderildi : 10/05/2008 17:17

(@esersolmaz)

Forum kuralları madde 20 okurmusunuz.

http://cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

Lütfen tekrarlanmasın !!!

Gönderildi : 10/05/2008 19:10

(@esersolmaz)

Problemin kaynagı NTFS permission gibi gözüküyor.

Hata aldıgın ekrarnın görüntüsünü ve ne tür bir yazılımda bu hatayı aldıgını sölermsin .

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/05/2008 19:12

(@AliYILMAZ)
Estimable Member

20. Forum Yöneticilerinden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Yöneticilerimiz destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.

"Ben siz'e msj atmasını solemedim.Birol için sölemiştim ayrıca bildiğim kadarı ile Kendisi yönetici değil"

Gönderildi : 10/05/2008 19:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

acaba kullanıcıları localde tanımlarken eksik yapmış oldugum bir işlem olabilirmi. (her kullanıcıyı tanımladım

resim link i

Gönderildi : 10/05/2008 20:17

(@esersolmaz)

20. Forum Yöneticilerinden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Yöneticilerimiz destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.

"Ben siz'e msj atmasını solemedim.Birol için sölemiştim ayrıca bildiğim kadarı ile Kendisi yönetici değil"

Anlayışı kıt olan biri oldugunuz için bu postu kitliyorum.

Soru soran arkadaşımdan özür diler başka bir posta devam etmesini rica ederim.

Gönderildi : 11/05/2008 02:23

Paylaş: