Forum

Her 3 dk bir DNS ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Her 3 dk bir DNS hatası alıyorum

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@beasolutions)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar ;

Sistemimde Windows Server 2003 SBS server var ve her 3 dk da bir aşağıdaki DNS hatasını alıyorum , server ın ip yapılandırmasında DNS sunucu ip adresi kendi ip adresi ve DNS sunucunun özelliklerinde ARABIRIMLER kısmında yanlızca aşağıdaki ipler seçeneği işaretli ve yalnızca DNS sunucun ip adresi yazıyor. Kullanıcılarımda oturum açma ve dns sorgulamalarında herhangi bir problem yok.

---------------------------------------------------- 

Olay Türü: Hata
Olay Kaynağı: DNS
Olay Kategorisi: Yok
Olay Kimliği: 4000
Tarih:  6/14/2010
Saat:  7:03:39 AM
Kullanıcı:  Yok
Bilgisayar: MRKZ
Açıklama:
DNS sunucusu Active Directory'yi açamadı.  DNS sunucusu, dizinden bu bölgenin bilgilerini almak ve kullanmak üzere yapılandırıldı; bunu yapmadıkça bölgeyi yükleyemez.  Active Directory'nin düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyin ve bölgeyi yeniden yükleyin. Olay verileri hata kodudur.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.
Veri:
0000: 2a 23 00 00               *#..   

Gönderildi : 14/06/2010 14:17

(@beasolutions)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu sorunu tecrübe eden arkadaşlar yok mu ?

Gönderildi : 14/06/2010 20:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Dns tarafında srv kayıtlarınız varmı kontrol edelim. tcp ve udp kayıtları.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;884499  kb'yi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 16/06/2010 01:33

(@beasolutions)
Trusted Member
Konu başlatıcı

SRV & TCP & UDP kayıtlarımında bir problem olduğunu sanmıyorum farklı bir DNS ile karşılaştırdım. Zaten ilk postumdaki yazdığım yazının makalesini paylaşmışsın teşekkürler yinede ama kontrol ettim bu adımları.

Gönderildi : 16/06/2010 15:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

SRV & TCP & UDP kayıtlarımında bir problem olduğunu sanmıyorum farklı bir DNS ile karşılaştırdım. Zaten ilk postumdaki yazdığım yazının makalesini paylaşmışsın teşekkürler yinede ama kontrol ettim bu adımları.

Selam, 

Bu DNS Active Directory Integrated mı?Üzerinde kaç tane FL ve RL Zone var?

Gönderildi : 16/06/2010 18:08

Paylaş: