Forum

External Hdd paylaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

External Hdd paylaşımı

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@AydinCavus)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

External Hdd paylaşıma açarken sıkıntı yaşıyoyorum.

Şöyle

1 adet Win 2003 std server'um var . Bu makineye 2 TB Seagate Usb hdd takılı , NTFS formatlı. bu hdd üzerinde klasörler oluşturdum.

Ancak ne domaindeki diğer server ve pcler nede workgroup 'daki server ve pc ler hiçbir şekilde bu Hdd erişim sağlayamıyor.

Paylaşımlar gözüküyor ancak girmeye kalktığımda Access permissions hatası veriyor. 

Açtığım paylaşımlara everyone ve administrator full yetki verilmiştir.

Teşekkürler  

Gönderildi : 14/06/2010 12:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Selam ,

Aynı sunucuda usb disklerde değilde local diskte açtığınız bir paylaşıma sorunsuz erişebiliyor musunuz?

Gönderildi : 14/06/2010 13:19

(@AydinCavus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tabiki

Sunucunun kendi local hdd her şekilde erişebiliyorum.

Sorunu sadece Exterbal hdd üzerinde açtığım klasörlerin paylaşımlarında yaşıyorum.

Gönderildi : 14/06/2010 13:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Tabiki

Sunucunun kendi local hdd her şekilde erişebiliyorum.

Sorunu sadece Exterbal hdd üzerinde açtığım klasörlerin paylaşımlarında yaşıyorum.

External Usb Hdd.'in bir yönetim console olabilir mi? İçerisinden yetki vermeniz gerekebilir.

Gönderildi : 14/06/2010 13:31

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

paylaştırdığınız klasörün izinler ve güvenlik bölümündeki hakları kontrol ettiniz mi? 

Gönderildi : 14/06/2010 13:42

(@AydinCavus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

External Hdd NTFS formatlı yani tertemiz . FAT32 zaten istemiyorum

Sorunum şu

Merhaba

External Hdd paylaşıma açarken sıkıntı yaşıyoyorum.

Şöyle

1 adet Win 2003 std server'um var . Bu makineye 2 TB Seagate Usb hdd takılı , NTFS formatlı. bu hdd üzerinde klasörler oluşturdum.

Ancak ne domaindeki diğer server ve pcler nede workgroup 'daki server ve pc ler hiçbir şekilde bu Hdd erişim sağlayamıyor.

Paylaşımlar gözüküyor ancak girmeye kalktığımda Access permissions hatası veriyor. 

Açtığım paylaşımlara everyone ve administrator full yetki verilmiştir.

Teşekkürler  

Gönderildi : 14/06/2010 13:49

(@sercancokyegit)
Reputable Member

hem sharing hemde security tarafınıdaki ayarlar aynı ise uzaktan bağlanıp yardımcı olmak isterim...

Gönderildi : 15/06/2010 12:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

hem sharing hemde security tarafınıdaki ayarlar aynı ise uzaktan bağlanıp yardımcı olmak isterim...

Forum kurallarına özen gösterilim lütfen.

21- Forum üzerinde Radmin, TeamViewer, VNC gibi uzak yardım programlarıyla yardım talebinde veya teklifinde bulunmak, msn adresi vermek yasaktır.

Sharing ve security tarafında izinleri kontrol ediniz. http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  makaleyi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 16/06/2010 02:49

(@sercancokyegit)
Reputable Member

Forum kurallarına özen gösterilim lütfen.

21- Forum üzerinde Radmin, TeamViewer, VNC gibi uzak yardım programlarıyla yardım talebinde veya teklifinde bulunmak, msn adresi vermek yasaktır.

Sharing ve security tarafında izinleri kontrol ediniz. http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  makaleyi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Uğur Bey kurallları hatırlattığınız için teşekkürler.Ancak Aydın Bey in problemi kaç mesajdır çözülemedi ve ne kadar çabuk sürede sonuca ulaşılırsa hem Aydın Bey hemde ileride aynı problemi yaşayacak üyeler için faydalı olacağını düşündüğüm için böyle bir teklifte bulundum.Problem çözüldüğü takdirde anlatımıda burada yapılacaktı.Genede uayarınız için teşekkürler.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/06/2010 11:30

Paylaş: