Forum

Server 2008 Adminis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Administrator Şifresi

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@mutlu80)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle iyi çalışmalar.

Arkadaşlar benim 2 sorum olacak.Bu sistemi ilkdefa kullanacağım için yardımlarınızı rica ediyorum...

1. Çalışmakta olduğum hukuk bürosunda 40 adet win xp pro sp3 ve win7 ultimate sistem ile çalışan pc ler mevcut.Yeni aldığımız ibm tabanlı serverimize lisanslı server 2008 enterprise kurulumu gerçekleştirdim.Kullandığımız programları vs. sorunsuz bir şekilde kurdum.

Yapmak istediğim local ağ üzerinden diğer pc lere farklı yetkiler vermek.( a bilgisayarı tam yetki ile bağlanabilirken b bilgisayarı kısıtlı yetki ile bağlamak gibi )

2. Server 2008 Enterprise deki Administrator şifremin belirli sürede değiştirmek istmesini,varsa böyle bir özellik nasıl kapatabilirim?Yani kullandığım administrator şifremin birdaha değiştirilmemek üzere ( server 2008 tarafından )nasıl ayarlayabilirim?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 10/06/2010 02:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Mutlu bey ;

Aramıza hoş geldiniz, lütfen öncelikle forum kurallarını okuyunuz. Bu şekilde bir forum başlığı açamazsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/06/2010 03:28

(@mutlu80)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mutlu bey ;

Aramıza hoş geldiniz, lütfen öncelikle forum kurallarını okuyunuz. Bu şekilde bir forum başlığı açamazsınız.

Merhaba Hakan Bey.

Öncelikle teşekkür ederim.

Hata yaptı isem lütfen kusurabakmayınız ilk kez bu şekilde yardım talebinde bulunuyorum azönce kuralları okudum.

forum içerisinde birkaç defa arama yaptım.özellikle 2.sorıuma ilişkin bir cevap bulamadığım için butür bir başlık açtım.Uyarı için teşekkürler

Gönderildi : 10/06/2010 03:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Defaultta bu özellik zaten mevcut.Ama siz süreyi ayarlamak isterseniz aşağıdaki resimden ayarlayabilirsiniz.

clip_image003 

Kullanıcılar tam yetki ile yada az yetki ile neyi istiyorsunuz tam olarak kafanızda netleştirin ona göre net yanıtlar alabilesiniz.Başlığınızıda Server 2008 password policy ayarları olarak değiştirirseniz iyi olur.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/06/2010 12:19

(@mutlu80)
Active Member
Konu başlatıcı

Hassasiyetiniz için teşekkürler Rıza bey.Group Policy altında Administrator ile giriş yaptığımda maximum password age 42 özellikelrine girdiğimde değeri 0 a indirmek istedim lakin ilgili alanın pasif olduğunu farkettim bu konuda neyapabilirim?

Gönderildi : 10/06/2010 12:49

(@www-rizasahan-com)
_

MErhaba doğru yerden girdiğinize emin olun.Çalıştıra gpmc.msc yazaraj girin buradan değiştirmeyi deneyin.Sonra ayarı değiştirdikten sonra gpupdate /force komutunu çalıştırarak aktif hale getirin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/06/2010 12:55

(@mutlu80)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet rıza bey Administrator ile gpedit.msc komutu ile parola ilkeleri kısmına geldiğimde seçili olan 42 güne ayarlı yeri 0 a indirmek istediğimde ilgili alan pasif maalesef

Gönderildi : 10/06/2010 13:12

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba o zaman gpme.msc console üzerinden deneyiniz.

Saygılarımla

Gönderildi : 10/06/2010 14:12

(@mutlu80)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Rıza bey gpme.msc komutu ile yapabildim.

Gönderildi : 10/06/2010 15:28

(@www-rizasahan-com)
_

Rica ederim kolay gelsin.

Gönderildi : 10/06/2010 15:36

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

1 nici sorunuzun cevabı için Active directory yapısını kurmanız gerekmektedir. Detaylı kurulum ve yapılandırma işlemleri için makaleler bölümünü kontrol etmenizi önereceğim.

2 nci soru için cevap aşağıdadır.

[img] [/img]

Gönderildi : 10/06/2010 15:38

Paylaş: