Forum

Yazıcı Ağda yazmıyo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Ağda yazmıyor?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
3,872 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar çok ilginç bir problem yaşıyorum.

Hp Laserjet Usb bir yazıcı mevcut localde yazıcıya gönderiyorum gayet güzel yazıyor

Fakat ağdan gönderdigimde işler bekliyor yazdırılıyor diye öyle baya bir bekledim hiç bir hareket yok.

Fakat spoolsv yi (Yazdırma biriktiricisni) kapatıp açtıgımda hemen o gönderdiğim belge yazıyo.

Admin yetkisi herşeyi denedim yazıcıyı başka pc yede taktım durum aynı Active directory kurulu ve makinalar domainde ?

Gönderildi : 09/05/2008 02:23

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

yazıcıyı bağladığınız bilgisayarın USB girişi 2.0 değilse bu şekilde hatalarla karşılabilirsiniz. Network ortamında en uygun yazıcılar network yazıcılarıdır. Driver'ı yeniden yüklemeyi denediz mi? Cd'deki driverlar eski olabilir. Hp nin sayfasından driver'ı yeniden yükleyerek deneyebilir siniz.

Gönderildi : 09/05/2008 10:56

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Hocam aynı sorun benim başıma gelmişti. Yazıcının bağlı olduğu PC de, o yazıcıdan çıktı almak isteyen kullanıcıları Local Admin grubuna eklemen gerekiyor. Neden kaynaklandığını bilmiyorum ama sorun çözülmüştü...

Gönderildi : 09/05/2008 11:10

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Hocam aynı sorun benim başıma gelmişti. Yazıcının bağlı olduğu PC de, o yazıcıdan çıktı almak isteyen kullanıcıları Local Admin grubuna eklemen gerekiyor. Neden kaynaklandığını bilmiyorum ama sorun çözülmüştü...

Selam;

Hemen hemen hepimiz bu tarz yazıcıları network ortamında kullanırız ama ben hiç bir kullanıcıya printer dan çıktı alabilsin diye Local Admin yetkisi vermem. Yusuf Bey sorunu buşekilde çözmüşsünüz ama bence güvenlik açığı yaratmışsınız. Printer' ın bağlı olduğu PC nin güncellemelerini yapın, USB kablosunu değiştirin, Printer ı yeniden kurun, printer ın güvenlik sekmesinde Eveyone' a isterseniz tam yetki verin. Birde bunları yaparak dener misiniz?  

Gönderildi : 09/05/2008 12:06

Paylaş: