Forum

2008 Server'a remot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server'a remote desktop yaparken "local security authority cannot be contacted" hatası

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@BoraBuyuksoy)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam,

içinden çıkamadığım bir hata konusunda yardım arıyorum..

2008 hyper-v server üzerine kurulu virtual bir 2008 server'ımız var. Workgroup server olarak kurulu.

Bir anda remote desktop yaparken "local security authority cannot be contacted" hatası almaya başladık. Hiç bir kullanıcı bağlanamıyor. Internette de konuyla ilgili birşey bulamadım. Virtual olduğu için ekrandan da bağlanmak mümkün değil. Share edilmiş klasörlerine de ulaşılamıyor "access denied" veriyor ama üzerinde çalışan bir web site var o çalışıyor.

Fikri olan var mı nasıl ulaşabilirim..

Teşekkürler 

Gönderildi : 07/06/2010 15:34

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Hyper-V Host sunucusu üzerinde bulunan NIC Dağılımını anlatabilirmisiniz ?

Guest OS olarak bir DC bulunmakta ve Hyper-V host bu guest DC içinde üyemidir?

Hv Host için farklı bir Managment NIC

içinde barınan Guest OS' ler için farklı fiziksel bir NIC oluşturup farklı Virtual Sw' ler üzerinden çalışmasını önereceğim.

Gönderildi : 07/06/2010 17:56

(@BoraBuyuksoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

dediğim gibi workgroup server olarak kurulu. Active directory kurulu değil.

Network yapısında da hyper-v host bir nic'e, guest os'lar farklı bir nic'e bağlı çalışıyor. İki farklı network de mevcut.  

Geçen Pazartesi gününe kadar problem yoktu 6 aydır düzgün çalışıyordu. Bir anda bu problem ortaya çıktı. 

Gönderildi : 07/06/2010 19:33

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Benzer problemi Gust Ad kurulu Hyper-V Host ve guest' lerinde karşılaşmıştım.

Host ve Guest için ayrı NIC' ler kullanıyorsanız diğer önerim Guest OS' lerin sahip olduğu Dynamic MAC adreslerini değiştirip Static yapmanızı önereceğim.

[img] [/img]

Gönderildi : 07/06/2010 21:04

(@BoraBuyuksoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bunu deneyebilirim ama işin kötüsü ulaşamadığım virtual server aynı zamanda hyper-v server'ın da management server'ı idi. Dolayısıyla hyper-v management'a da ulaşamıyorum..

Bi şekilde server'ı açabilsem problem kalmayacak ama sanırım bunun da yolu yok..  

Gönderildi : 07/06/2010 21:10

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

RSAT aracı ile uzaktan yönetim konsolunu açarsanız eğer bu değişiklikleri yapabilirsiniz.

Hv Host üzerinde bu değişikliği yapmanız zorunlu değildir..

Gönderildi : 07/06/2010 21:14

(@BoraBuyuksoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Haklısınız ama RSAT ile uzaktan bağlanınca doğru olduğundan emin olduğum şifreye de Access Denied veriyor. Aynı şekilde shared folder'lara da ulaşamıyoruz. Yine access denied veriyor. Folder'lar da o güne kadar çalışıyordu..

Bu kullanıcı ve şifre remote desktop'da şifre hatası vermiyor yerine dediğim local security authority cannot be contacted hatası veriyor.. 

Gönderildi : 07/06/2010 21:44

(@LeventAGAOGLU)
Gönderiler: 1
New Member

Çok basit bir çözümü var;

Active Directory sunucunuzda kullanıcı şifresini resetlediğinizde sorun çözülecektir.

Sebebi ise normal pc ortamında oturum açmayıp genelde remote olarak bağlanan kullanıcılarda, şifre yenileme süresi dolduğundan sunucu ortamında yeni şifre belirleme gereğidir. PC ortamında kullanıcı oturumu ile yeni şifre belirlediklerinde bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Gönderildi : 07/05/2014 20:23

Paylaş: