Forum

Wmvare Server 2008r...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wmvare Server 2008r2 Active Directory kurulum hatası

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar  merhaba Server 2008  R2  kurdum wmware 7 uzerıne  active directory  kurlumu  yaparken aşşagıda  bulunan  hatayı  verıyor  kullanıcya  kompleks  parola  olusturuyorun ve  butun  hakları  tanımlıyorum rolu  kaldırıp restart edıyorum yenıden  denıyorum  olmuyor  problem nedir yasayan  var  ise  yardımcı  olabılırmı sistemin  enterprise full 64 bit

Saygılar

[img] [/img]

Gönderildi : 07/06/2010 02:49

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

MErhabalar,

Mevcut bir domain var mı? DNS iniz düzgün çalışıyormu?(erişebiliyor mu)

Gönderildi : 07/06/2010 03:20

(@DenizDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bır domain yapısı kurmaya çalısırken bu durum ortaya çıktı zaten . 

Gönderildi : 07/06/2010 03:40

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Hata Local Admin şifresinin Password Policy'ye uymamasından kaynaklanıyor.

Muhtemelen ya admin şifreniz yok ya da girdiğiniz şifre komplex değil. Şifrenizi komplex hale getirerek deneyin lütfen. 3 karakter tipi de şifrenizde yer alsın. Büyük harf, küçük harf, rakam, simge gibi. Saygılarımla.  

Örnek komplex şifreler:

Password1

P@ssw0rd

1234+abc

Gönderildi : 07/06/2010 12:08

(@DenizDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Bu hatayı anlayacak kadar ingilizcem var parolam koplex yukarıdada yazmıştım bu  sorun wmware 7 nın  otomatik  kurulum  yapmasından  kaynaklanıyor gelişmiş  olarak  kurulumu  yaptım ozlellik olarak  wmware  5 seçerek kurulumu  yaptım sorun kalmadı  şuan  problem yok.

Saygılar Herkese

Gönderildi : 07/06/2010 12:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Bu hatayı anlayacak kadar ingilizcem var parolam koplex yukarıdada yazmıştım bu  sorun wmware 7 nın  otomatik  kurulum  yapmasından  kaynaklanıyor gelişmiş  olarak  kurulumu  yaptım ozlellik olarak  wmware  5 seçerek kurulumu  yaptım sorun kalmadı  şuan  problem yok.

Saygılar Herkese

Vmware 7'yi kullanıyorum ancak böyle bir problem ile karşılaşmadım.Vm versiyonundan kaynaklanması zor bir ihtimal.Hata mesajından anlaşılabileceği gibi problem Password.

Gönderildi : 07/06/2010 15:01

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Öncelikle mesajınızdaki komplex pass olayını sonradan gördüğümü kabul ediyorum. O konuda haklısınız. Bu yüzden kusuruma bakmayın.

Ama merakım üzerine sizin dediğiniz stilde VMware 7.0.0 build-203739 üzerinde gerçekleştirdiğim 2 testte aynı anda 2 adet Server 2008 R2 makina 180 günlük deneme sürüm. Birinde komplex bir şifre girerek diğerinde komplex olmayan bir şifre girerek otomatik kuruluma başlattım. Komplex vermediğim o hatayla karşılaştı fakat komplex verdiğim sistemde herhangi bir hatayla karşılaşmadan AD kurulumunu tamamladı.

Buna paralel olarak Komplex şifre verdiğinizi de göz önünde bulundurursak version Built'leri ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi acaba? diye bir karşı soru aklıma geliyor.

Serhad hocam sizin test ettiğiniz Built kaç acaba? sadece merakımdan soruyorum.

Gönderildi : 07/06/2010 17:28

(@DenizDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

A203005a bu parolanın  komplex  olmama ihtimali  varmdır ?  ki  eger komplex olmasa yaptıgım diger  kurulum  neden aynı parola ile  oldu 

Gönderildi : 07/06/2010 18:28

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

A203005a bu parolanın  komplex  olmama ihtimali  varmdır ?  ki  eger komplex olmasa yaptıgım diger  kurulum  neden aynı parola ile  oldu

Merhabalar,

Passwords must contain characters from at least three of the following
four categories:

• English uppercase alphabet characters (A–Z)

• English lowercase alphabet characters (a–z)

• Base 10 digits (0–9)

• Non-alphanumeric characters (for example, !$#,%)

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc736605%28WS.10%29.aspx

Gönderildi : 07/06/2010 18:39

(@crafty)
Gönderiler: 11
Active Member

Konunun üzerinden zaman geçmiş olmasına rağmen bilgi paylaşmak istedim. Sorun esasında Unatended kurulumdan dolayı kaynaklanıyor. Sadece Vmware için değil Ibm server guide ta olmaktadır. Çözümü de yazmaktadır esasında hata da. command prompt dan "net user kullanıcıadı şifre passwordreq:yes yazıp enter e basın ve next dediğinizde adımı geçecektir.

Gönderildi : 06/08/2010 16:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri bildirim için teşekkürler.İyi bir nokta aynı soruu yaşayan arakdaşlar rahatça sorunu aşabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/08/2010 16:16

Paylaş: