Forum

2003 AD gruplarla i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 AD gruplarla ilgili bir soru

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@HuseyinSARIKAYA)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Domain user olan bir kullanıcımın master dc'de ve dğer additional dc'lerde oturum açıp Active Directory kullacılarının şifrelerini ıdeğiştirmelerini,enable ve disable etmesini kullanıcı silmesini gerçekleştirmesi için "Account operators" ve sonra da ihtiyaç üzerine "Backup operators" gruplarına ekledim.Fakat bazı kullanıcılarda bahsettiğim işlemleri yapamıyor tüm account özellikleri pasif şekilde geliyor.neden böyle bir şey oldu anlayamadım işlem yapılamayan kullanıcılarımda diğer kullanıcılarımla aynı özellikleri taşıyor.Hatta kendi hesabınının şifresini bile restleyemedi!

Acaba eksik yaptığım birşey mi var? Account operators grubuna üye yapılması yeterli değil mi?

Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/06/2010 17:56

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Makineyi domainden çıkartıp yeniden ekler misiniz? Sonra yeniden kontrol ediniz.

Gönderildi : 07/06/2010 00:34

(@HuseyinSARIKAYA)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

yanlış oldu sanırım...User AD de açıldı ve makina bağımsız başka pc'lerden DC'ye RDP ile login olup user işlemleri yaptırıyorum dolayısıyla domainden çıkartacak bir makine yok...

Gönderildi : 07/06/2010 13:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

yanlış oldu sanırım...User AD de açıldı ve makina bağımsız başka pc'lerden DC'ye RDP ile login olup user işlemleri yaptırıyorum dolayısıyla domainden çıkartacak bir makine yok...

Merhaba,

Yetki vermek istediğin user'ı herhangi bir gruba üye yapmaktansa delegation yapmayı denermisin.

Gönderildi : 07/06/2010 14:57

(@burakerdin)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Merhaba,

Yetki vermek istediğin user'ı herhangi bir gruba üye yapmaktansa delegation yapmayı denermisin.

Serhad hocam, tam ben Delegation önerecektim benden önce söylemişsiniz. Boşuna dememişler aklın yolu bir diye. 

Gönderildi : 12/06/2010 03:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Serhad Hoca'mızında belirttiği gibi delegasyon yöntemi ile bu işlemi çözebilirsiniz. http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/domain-ortam-nda-kullan-c-yetkilendirilmesi-delegate-control.aspx  makalede nasıl yapılacağına dair adımlar ve bilgi yer almaktadır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/06/2010 18:33

Paylaş: