Forum

aspx sayfasını ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

aspx sayfasını çalıştıramıyorum

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Win2003 server kullanıyoruz. iis kurulu. asp uzantılı intranet sayfamız mevcut. bu sayfayı aspx olarak yeniden düzenledik. Ancak şu hatayı alıyoruz.

The page cannot be displayed
You have attempted to execute a CGI, ISAPI, or other executable program from a directory that does not allow programs to be executed.
--------------------------------------------------------------------------------

Please try the following:

•Contact the Web site administrator if you believe this directory should allow execute access.
HTTP Error 403.1 - Forbidden: Execute access is denied.
Internet Information Services (IIS)

ne yapmamız gerekiyor.  

Gönderildi : 02/06/2010 14:29

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

.Net sürümlerinin hangisi yüklü?

Gönderildi : 02/06/2010 17:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

v3.5 kurulu. Aşağıdaki hataı alıyorum

Server Application Unavailable The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request. Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur.

Gönderildi : 30/06/2010 21:32

(@barut1990)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba sayfayı nasıl çalıştırmayı denedin bilmiyorum ama benim düşüncem eğer studio kullanıyorsan benim düşüncem defaut.aspx üzerinde sağ tıklayıp "view in browser" eğer bu halde çalışmıyorsa.Cs kaynak kodlarında hata olabilir örneğin sayfa inherits="dosya" ise cs kodunda public class dosya olmalıdır.

Gönderildi : 01/07/2010 23:16

(@barut1990)
New Member

Merhaba sayfayı nasıl çalıştırmayı denedin bilmiyorum ama benim düşüncem eğer studio kullanıyorsan  defaut.aspx üzerinde sağ tıklayıp "view in browser" eğer bu halde çalışmıyorsa.Cs kaynak kodlarında hata olabilir örneğin sayfa inherits="dosya" ise cs kodunda public class dosya olmalıdır.

Gönderildi : 01/07/2010 23:16

(@barut1990)
New Member

Merhaba sayfayı nasıl çalıştırmayı denedin bilmiyorum ama benim düşüncem eğer studio kullanıyorsan  defaut.aspx üzerinde sağ tıklayıp "view in browser" eğer bu halde çalışmıyorsa.Cs kaynak kodlarında hata olabilir örneğin sayfa inherits="dosya" ise cs kodunda public class dosya olmalıdır.Bu sayfa serverda ise bunu 2.0 a çevir ayrıca "using System.Linq; "  kodlarını kaldırmak zorundasın.

Gönderildi : 01/07/2010 23:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

studio 2008 kullanıyorum. orada çalışıyor. ancak localhostta çalışmıyor. adres satırına default.aspx sayfasının yolunu yazdığımda çalışmıyor. asp sayfası çalışıyor. localhostta aspx sayfasını bir türlü çalıştıramadım

Gönderildi : 02/07/2010 14:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar localhostta aspx sayfası çalışmıyormu. winxp proda çalışmıyorsa boşuna uğraşmamayım. çalışıyorsa ayrıntılı bir şekilde ayarı nasl yaplmalı açıklarsanız sevinirim

Gönderildi : 04/07/2010 19:39

(@kookle)
Gönderiler: 6
Active Member

windows özelliklerinde IIS açtığında asp.net seçeneği seçilidir ?

projeni IIS nasıl atıyorsun yapman gereken solution üzerine sağtıklayıp publish yapman gerekiyor.File seçeneğini seç ve yol göster.

bunları ilk önce kontrol edip sonrada ekranın görüntsünü paylaşırsan daha net çözüm bulunabilir !

Gönderildi : 06/07/2010 12:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

knu hakkında çok yeniyiz. biraz daha açıklarsanız çok sevinirim

Gönderildi : 08/07/2010 00:21

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

IUSR_machine ve IWAM_machine izinleri yok gibi görünüyor.

Onun haricinde şunlar yardımcı olur.

http://authors.aspalliance.com/kenc/faq2.aspx  

http://kbalertz.com/315158/Default-ASPNET-Account-Domain-Controller.aspx

Gönderildi : 08/07/2010 12:57

Paylaş: