Forum

SID leri yedek alma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SID leri yedek almak?DC deki Userleri export edip, yeni DC de import

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
510 Görüntüleme
(@EyupYILDIZ)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Serverimizi değiştiriyoruz, eski serverdeki lisansımızı yeni servere yükleyeceğiz.(SBS2003 Premium R2+Sql 2005)Eski serverde ne varsa aynısını yeni servere de yükleyeceğim.Tabi donanımlar ve sürücüler farklı olacak. Şimdi sorum şu; Tek istediğim eski serverdeki DC üzerinde bulunan userleri yeni servere almak ve Client lerde hiçbir ayar yapmamak? Bunu nasıl yapabilirim? DC deki RUL larla pek işim yok..dediğim gibi sadece userleri almak istiyorum yani SID leri. İnt.de biraz araştırdım..herkes System State'i yedek al, yeni kurduğun servere geri yükle diye yazmış. Fakat benim amacım yeni kuracağım servere Domain Üyelerini tekrar tanıtmamak:( Çok uğraştırıyor.Tüm ayarlar alt üst oluyor, format atsam bu kadar zoruma gitmeyecek. Not: Daha önceki deneyimlerim sonucu; aynı serverde aynı işletim sistemini yeniden kurduğumda System State'i yedek alıp tekrar yeni kurduğum sisteme geri yüklediğimde,sistem yeniden açılmadı.Hoop sil baştan serveri yeniden kurmak zorunda kaldım ve yukarda bahsettiğim SID leri alamadığımdan her Client i tek tek domaine üye yaptım,clientlerin ayarları ile oynadım durdum.. ilginize ve cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/06/2010 20:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yeni kuracağınız Sunucuyu Additional Domain Controller olarak yapılandırın bu işlem sonucuyında Active Directory bire bir yeni sunucuya da taşınacaktır. Eğer eski sunucuyu devre dışı bırakacaksanız eski sunucu üzerinde hizmet veren FSMO rollerini yeni sunucuya taşıyın.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 01/06/2010 21:03

(@Anonim)
Gönderiler: 0

haydar bey bunun makalesi varmı?

Gönderildi : 01/06/2010 21:10

(@cozumpark)

Merhaba,

Makaleyi inceler misiniz

http://www.hakanuzuner.com/index.php/active-directory-makaleleri-additional-domain-controller-kurulumu-bolum-5.html

Kolay Gelsin

Gönderildi : 01/06/2010 21:16

(@Anonim)

slm.yeni serverde yeni kullanıcıları tanımlayın öncelikle.daha sonra userlarda profwiz yazılımını kullanın.free şekilde download edebilirsiniz.kullanımı çok kolay.sadece domain adını ve yeni user adını yazmanız yeterli.maillerden belgelere kadar zahmetsizce taşıyın.burada bi çok makalede adı geçiyor.

Gönderildi : 01/06/2010 22:27

(@EyupYILDIZ)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Haydar bey ve keniubom  ilginize çok çok teşekkür ederim.

Haydar bey bir sorum olacak; Bu taşıma işini daha önce hiç yapmadım bahsettiğiniz FSMO rollerini yeni sunucuya nasıl taşıyabiliriz?Sadece öğrenmek için soruyorum..Zira keniubom arkadaşın bahsettiği programı araştırdım,sanırım tam aradığım şey..(daha denemedim bugun yarın deniycem)

Hepinize çok çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Gönderildi : 02/06/2010 12:35

(@cozumpark)

Merhaba,

Makaleyi inceler misiniz

http://support.microsoft.com/kb/324801

Kolay Gelsin

Gönderildi : 02/06/2010 12:51

(@Anonim)

sonucu bildirirseniz çözüme daha kolay gidilecektir.

Gönderildi : 04/06/2010 14:50

(@cozumpark)

Haydar bey ve keniubom  ilginize çok çok teşekkür ederim.

Haydar bey bir sorum olacak; Bu taşıma işini daha önce hiç yapmadım bahsettiğiniz FSMO rollerini yeni sunucuya nasıl taşıyabiliriz?Sadece öğrenmek için soruyorum..Zira keniubom arkadaşın bahsettiği programı araştırdım,sanırım tam aradığım şey..(daha denemedim bugun yarın deniycem)

Hepinize çok çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Merhaba,

Son durum nedir?

Kolay Gelsin

Gönderildi : 04/06/2010 15:02

Paylaş: