Forum

Server 2008 , Plesk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 , Plesk Kurulumu yardım

17 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaslar kendi dukkanıma server 2008 enterprese sp1 kurdum amacım 1 tane domaini ip imde calıstırmak internet hızı 32 mb static ip

oncelikle yaptıgım seyleri soyleyeyim

domain üzerinden  ns1.xxx.com ns2.xx.com nsleri olusturdum

1 server 2008

2 ıss servisini kurduktan sonra local ip yi sabitledim 192.168.2.6

3 dns

4 plesk 9.1

plesk 192.168.2.6 diye ip aldı normalde bu dıs ipim olması lazımmıs ama ben onu beceremedim dukkanda baska makineler de oldugu için bridge moduna alamadım sonra ns1.xxx.com ns2.xxxx.com diye ekledim ns leri dana öneden nasıl yaptıysam dısarıdan giriyordum siteye şimdi dns lerde sorun var arkadaslar bir turlu ayarlayamadım ama nasıl ettiysem daha önce calıstırdım serveri formatlamak zorunda kaldım butun ayarlar gitti

server uzerindeki dns den mi ayar yapacaz nereden ayarlıyacagım yardım ederseniz sevinirim

ipden giriyor fakat www.xxx.com dedigim de girmiyor

Gönderildi : 25/05/2010 01:32

(@GokceKURT)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Sizi internete çıkaran aygıt üzerinde, Plesk'i kurduğunuz makineye, HTTP 80 portunun yanında,  DNS (53) portu NAT üzerinden yönlendirilmiş vaziyette mi ?

ve DNS Server'da  ns1.xxx.com ve ns2.xxx.com kayıtlarında iç bacak IP'si yerine,  Dış bacak IP'sini yazmalısınız. Dış bacak IP'niz ISP 'nizin [Yani Telekom'un] size verdiği IP dir. www.showmyip.com dan bakabilirsiniz. 

Gönderildi : 25/05/2010 02:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

53 21 8443 80  portları yonlendirdim  serverin dns sinden mi ayarlıyacagım yoksa pleskin mi ?

Gönderildi : 25/05/2010 02:46

(@GokceKURT)
Eminent Member

Port yönlendirmelerinizi, yereldeki IP nize, (192.168.2.6)  DNS sunucusundaki kayıtlarınızı da dıştaki IP nize göre yapmalısınız. 

Yani 53.21.... ile başlayan  dış IP adresinizi de, "DNS sunucunuzun konsolundan", ns1.xxx.com ve ns2.xxx.com , adresine atamalısınız.  

Çünkü dışarıdan gelecek olan istekler , sizin dış IP nize gelecektir. Dış IP'ye gelen istekleri karşılayan modeminiz de, önce DNS isteklerini, sonra da HTTP isteklerini iç ağdaki yönlendirilmiş makineye, Yani Plesk'in ve DNS'in kurulu olduğu makineye iletecektir.  Çalışma mantığı bu şekildedir. 

Gönderildi : 25/05/2010 03:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

konsoldan nasıl atarım

Gönderildi : 25/05/2010 03:39

(@GokceKURT)
Eminent Member

Sunucu Yönetimi kısmından DNS Sunucusu seçeneğini açarak veya Başlat, Çalıştır , "dnsmgmt.msc" yazıp Enter'a basarak, yereldeki DNS sunucunuzu açabilir, burada xxx.com  bölgesi oluşturabilir, xxx.com bölgesi içerisinde gereken NS ve A kayıtlarını oluşturabilirsiniz. 

Gönderildi : 25/05/2010 04:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

birincil bolge diye xxx.com olusturdum ns olusturamadım orada seceneklerde hepsi var ns yok 🙁 a kayıdı olusturabildim static ip adresini verdim onada

Gönderildi : 25/05/2010 04:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorunum halen devam ediyor ben de mi hata var bilemedim  modem ayarları aynen böyle modeme kadar domain geliyor fakat modem den sonra ping attıgım da hic yanıt alamıyorum dns de http://www.hwturk.com/index.php/windows-server-2008-dns-sunucu-kurulumu/      http://www.hwturk.com/index.php/windows-server-2008-lan-dns-sunucu-yapilandirmasi/    buradaki adresten kurdum ns ve a kayıtları olusturdum www.xxx.com yaptıgım da sayfa görüntülenemiyor ns lere farklı bir ip den ping attıgım da istek zaman asımına ugradı diyor local agdan attıgım da ping atıyor plesk uzerindeki bind dns den ayarlıyorum gene olmuyor

Gönderildi : 27/05/2010 14:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Sn TxceN ;

Bu konularda biraz makale okumanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Sorunuz için ise alan adını paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/05/2010 01:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

alan adım www.sanaldayiz.net  name serverler de ns1.sanaldayiz.net ns2.sanaldayiz.net ip 78.186.23.135

olmadı diye ikincil bir domain tanımladım

www.ucuzkot.net ns1.ucuzkot.net n2.ucuzkot.net

Gönderildi : 28/05/2010 01:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

78.186.23.135 bu ip adresi için 53 nolu port açık . dns sorgularına cevap vermiyor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/05/2010 02:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorun ne olabilir  web sitesi acılmıyor

şimdi  calısan dns ns1.ucuzkot.net pleskin üzerinde ki dns den calısıyor burayı aynı sekilde ns1.sanaldayiz.net olarak degiştiriyorum ping cevabı gelmiyor

Gönderildi : 28/05/2010 02:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

port açmanız gerekiyor. telnet tcp portlarını kontrol amacı ile kullanılır. Sanırım siz bu konularda bir temel atmadan kat çıkmaya çalışıyorsunuz.

Gönderildi : 28/05/2010 03:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorunu anlamadınız galiba burada derdim yurumek kosmak degil bu sistemi daha once calıstırdım

sorunum pleskin dns sinden  ns1.ucuzkot.net ping alıyor aynı sekilde ns1.ucuzkot.net i kaldırıyorum onun yerine ns1.sanaldayiz.net i koyuyorum ping almıyor

Gönderildi : 28/05/2010 05:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sn TxeN ;

size BASİT bir bilgi verdim . 53 nolu portunuz kapaşı bu nedenle dns sorgularına cevap vermiyorsunuz ve bu nedenle siteniz isimden değil ip den çalışıyor.

Gönderildi : 28/05/2010 13:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hakan bey benimle ilgilendiginiz için tesekkur ederim

zaten 78.186.23.135 bu ip adresi için 53 nolu port açık . dns sorgularına cevap vermiyor demiştiniz faklı bir domain gosterdim ping cevapları almaya basladım  ama aynı sekilde aynı ip uzerınden ns1.sanaldayiz.net olarak degiştirdigim zaman ping sorugularını cevap alamadım

Gönderildi : 28/05/2010 18:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

http://www.checkdns.net/quickcheckdomainf.aspx

telnet 78.186.23.135 53

Gönderildi : 28/05/2010 20:57

Paylaş: