Forum

2003 veya 2008 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 veya 2008 üzerinde açılan FTP userlarının tek bir scripti veya komutla passlerinin değişmesi

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
553 Görüntüleme
(@barisugus)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

2003 veya 2008 server ISS üzerinde her alan adı için otomatik bir FTP user ve pass açılıyorum amaç site sahibinin ftp ile dosya atması.

benim sorunum şu bu açılan passlerin tümünü bir script veya konsoldan random değişiklik yapmak çünkü zaman zaman ftp erişimi yapan adamlar değişebiliyor ve passlerinde tek tek değişmesi çok zaman alıyor örnek: bir makinede ortalama 100 adet ftp user ve bağlı pass var

bilgi için teşekkürler.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/05/2010 20:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

3 party yazılımlar deneyebilirsiniz

http://www.netwrix.com/local_admin_bulk_password_reset_freeware.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/05/2010 02:58

(@barisugus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hakan bey merhaba;

bilgi için teşekkürler ancak istediğimiz bu değil  http://www.netwrix.com/local_admin_bulk_password_reset_freeware_video_demo.html  machine user üzerinde değiştirme işlemi yapıyor ve birden fazla makine üzerinde yapıyor

bizim istediğimiz ise  FTP user ve ona bağlı pass lerin değişmesi, yani  ( örnek: user: abccomFTP  pass: sdferter, uer: xxcomFTP pass: sdvgew34te  gibi birden fazla ftp user var.  userlar tek olsa dediğinzi gibi bu yazılım iş görür ana bizde userlarda hep faklı ve tek makine için bu proses yapılması lazım

yanıtınız bekliyorum teşekkürler.

Gönderildi : 25/05/2010 15:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Merhaba, kusura bakmayın ben konuyu pek anlayamadım. Farklı farklı ftp kullanıcılarınız var ve bunların belli periyodlarla şifrelerinin değişmesini ve random atanmasını mı istiyorsunuz?

Gönderildi : 25/05/2010 15:13

(@barisugus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aynen dediğiniz gibi alper bey,

yanıtınızı bekler iyi çalışmalar dilerim ayrıca bende netden araştırıyorum mantıklı çözüm bulursam  hemen bilgiyi akratacağım.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/05/2010 21:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Selam, bir yol önereceğim ama sizin isteğinizi tam karşılayacak mı emin değilim. Windows kullanıcılarının şifreleri net user komutuyla değişiyor. Bunu göz önüne alarak bir notepad açın ve tüm FTP kullanıcılarınız için aşağıdaki örnekte olduğu gibi bir batch file hazırlayın.

Notepad :

net user  user1 /random

net user user2 /random

net user user3 /random

...

Bu şekilde gösterdiğiniz tüm kullanıcılar için user' 'lardan sonra gelen /random parametresi passwordleri rastgele atayacaktır. Bu hazırladığınız notepad' i .bat şeklinde save edin ve belirli periyodlarla çalışmasını sağlayın. Mesela 3 günde bir çalışmasını istiyorsanız task scheduler ile bunu zamanlayabilirsiniz. Bu şekilde IIS kullanıcıların windows kullanıcıları olduğu için, sizin belirlediğiniz periyodlarda şifreler random, yani rastgele değiştirilecektir batch file çalıştığı sürece. Şifreleri görmek istiyorsanız bu batch file' ı manuel direkt cmd' den çalıştırın. Görmesem de olur diyorsanız direkt schedule edin ve kendi kendine çalışsın. Umuyorum ki çözülür.

Gönderildi : 25/05/2010 22:09

(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhabalar. 2008 Server'a IIS kurdum. FTP ayarlarını nasıl yapmalıyım ? Bunula ilgili konu var ise bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz ?

Server'a otomason kurulacak. FTP ile dosyaları kendi serverlarına göndermek istiyorlar. Nasıl yapabilirim acaba ? Teşekkürler..

Gönderildi : 25/12/2010 14:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993

Erdoğan bey bu konuda makale ve video bölümünden yararlanabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2010 17:29

(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Teşekkürler sağolun Hakan Bey.

Gönderildi : 27/12/2010 12:07

Paylaş: