Forum

Bir Server içi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir Server için ne kadar gücünde bir UPS almalıyım

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@TuncayESER)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

sadece bir server için (kasa ve monitor ) ne kadar gücünde bir UPS yeterli olur.... ve marka öneriniz varmı ?

ups alırken dikkat etmem gereken bişey varmıdır ?

teşekkürler

Gönderildi : 12/05/2010 00:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba bu sizin ne kadar süre besleme ile ilgili kararınıza bağlı.Ama düzgün bir şehirde elektrik kesilmeyen bir ortamda bir saat kesintiyi engellemeyi düşündüğümüzü hesap edersek 3kwh ups sizin için yeterli ve faydalı olur.

Ups özelliğine gelince ise online ups olarak çalışır ise güzel olur.Online ups aküler dolana kadar elektiriği çeker aküler dolunca ups devreden çıkar elektrik sadece ups üzerinden akar.Elektirk gider gitmez  hemen devreye girer.Bu sayade akü ömrü uzar.Kuru tip akü kullananlar iyi olur genelde.Bakım sırasında ups devreden alınarak sistem elektrikten beslenir.Bu durumda server kapatılması gibi durum oluşmaz.

Marka konusunda ise Yerli olan Makelsan UPS'i önerebilirim.Köklü ve güzel teknik hizmeti olan bir firma.Diğer bir seçenek ise sponsorlardan Piramit bilgisayar ile göreşebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/05/2010 00:55

(@TuncayESER)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim

Gönderildi : 12/05/2010 12:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Rica ederim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/05/2010 13:27

Paylaş: