Forum

ikinci bir logon ol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ikinci bir logon olma adresi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

slm herkese

benim sistemimde 2003 server standart mevcut ad domain de de exchange 2003 yüklü daha önce altas.com olan mail adresime geçenlerde yeni bir mail adrei daha ekledim tufan.com  diye tüm clientlar hem altas.com dan hemde tufan.com dan maillerini alıp yolluyor lar sorunum şu  account kısmındı kullıcılar login olucakları alan adları  [email protected]  gözükmekte  ben dışarıdan bir kullanıcıya smtp ve pop3 ayarı yaparak ltas.comdan maillerini almasını sağlıyorum relay agent tarafım gerekli şekilde ayarlı  ama aynı kişiye @tufan.com">altas@tufan.com diye ayar yaptığımda kişi maillerine ulaşamıyor active d  üzerinde kullanıcının özelliklerine girdiğimde account kısmında logon olması için [email protected] tanımlı gözüküyor ben oraya kullanıcının @tufan.com">altas@tufan.com dan da logon olmasını nasıl sağlarım acaba bir ayar vardı ama aklıma gelmedi bir türlü kusura bakmayın lütfen

Gönderildi : 11/05/2010 20:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

1. Open Active Directory Domains and Trusts.
  2. Right-click Active Directory Domains and Trusts in the Tree
    window pane, and then click Properties.
  3. On the UPN
    Suffixes
    tab, type the new UPN suffix that you would like to add to
    the forrest.
  4. Click Add, and then click OK.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2010 03:11

(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

tşk ederim Hakan bey 2 gündür nereden yapılıyor diye diye işlemi yapamadım ilginiz için gerçekten tşk ederim

Gönderildi : 12/05/2010 11:44

Paylaş: