Forum

RemoteAPP & Ban...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RemoteAPP & Bant genişliği

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Mrb,

RemoteAPP ve TS de klasik oturum açmak arasındaki bant genişliği, CPU ve ram kullanımı nasıl olur?

Yani demek istediğim RemoteAPP mi performans açısından daha iyidir yoksa oturum açmak mı daha iyidir? Ram kullanımı açısından RemoteAPP daha iyi görünüyor, peki ya CPU ve bant genişliği? Diğer yandan kullanıcı RemoteAPP programdan aynı anda 2 tane açarsa bant genişliği 2'ye mi katlanmış olur?

Gönderildi : 06/05/2010 05:59

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

RemoteAPP teknolojisinin geliştirilme nedenlerinin başında Performance gelmektedir. Oturum ekranına nazaran RemoteAPP teknolojisi ile sadece uyugulamanın kullanmış olduğu görüntü TS ve Client arasında dolaşmakta. Yani Network üzerinde dolaşan kaynaklar, oturum ekranına göre daha azdır.

ikinci sorunuzun cevabı EVET. TS üzerinde iki farklı işlem yapacağı için ikiye katlanır. Ama bu soru için Remote Desktop Protocol Performance Improvements in Windows Server 2008 R2 and Windows 7 makalesini incelemenizi önereceğim.

Makale içerisinde RDP aracının gelişimi ile birlikte Performans artışı incelenmiştir.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=e4d25d08-ae40-4c5c-ac81-eaacdc9923d3

Gönderildi : 06/05/2010 12:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şöyle bir konu var; Kullanılan program çalıştırıldığında ilk önce Anamenü geliyor. Bu menüde stok, cari, fatura vs var. Kullanıcı atıyorum stoku tıklayınca yeni bir ekran geliyor ve anamenü arka planda açık şekilde kalıyor. Kullanıcı ana menüden 1 tane de fatura açarsa stok, fatura, anamenü açılmış oluyor. Yani aynı anda 3 tane exe dosyası açılmış oluyor. Mantıken, bu halde kullanılan bant genişliği 3 katlanmış oluyor , doğrumudur?

Gönderildi : 06/05/2010 19:16

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Bu değerlendirme yanlıştır.
Çünkü her bir uygulamanın / exe' nin kullanmış olduğu kaynak tüketimi ve network üzerinde kullanmış olduğu trafik bir birinin aynısı olma ihtimali yok denilecek kadar azdır.

Ama aynı programın farklı uygulamaları olduğu için yakınlık göstermektedir.

Gönderildi : 06/05/2010 19:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Birbirinin aynısı olma ihtimali olmadığı anlaşılıyor ama yine de kullanmış olduğu trafik birbirine yakındır diyorsunuz. Çünkü 2 pencere açılmış oluyor. Peki şöyle bir soru daha geldi aklıma. Nasıl ki 2003 serverde TS de oturum açıldığında, TS ekranı masaüstüne genişletildiğinde bir trafik oluyor. Bu ekrani simge durumuna küçülttüğümüzde bu trafik oluşmuyor. Bir rastlantı eseri bunu gözlemlemiştim. Pencereyi simge durumuna küçülttüğümde trafiik duruyordu. Peki RemoteAPP de açık olan bir uygulamanın üzerine yeni bir uygulama açıldığında acaba arka planda kalan pencerenin trafiği ne durumda olur? Bu konuda bir bilginiz var mı?

Gönderildi : 06/05/2010 20:25

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

2003 üzerinde oturumu simge durumunda küçülttüğünüz zaman Client ve Ts arasındaki Network trafiği durmaz.

Kullanıcı Oturumu IDLE durumunda oluşursa trafik durur.

IDLE durumu RemoteAPP içinde geçerlidir.

Gönderildi : 06/05/2010 20:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu trafiğin durma konusunu bir sistemi kurarken farketmiştim. Pencereyi simge durumuna külüçttüğümde modem ışıkları sabitleniyor ekranı kapladığında ise modem ışıkları veri akışını sürekli yanıp sönerek bellli ediyordu. Hatta denemek için bir küçülttüm bir ekranı kaplattım ve böyle oldu.:) Belki de yanılmışımdır ya da fırsatınız olduğunda siz de bir deneyin.

Verdiğiniz bilgile riçin teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/05/2010 00:22

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

🙂

R/E

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/05/2010 00:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Gülümsemeniz çok şey ifade etti bana. Tmm tmm sustum. 😀