Forum

local admin passwor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

local admin password

26 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,844 Görüntüleme
(@murathan_)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

2008 server Local admin parolasını nasıl değiştrebilirm.verdiğim parola ile giriş yapamıyorum.remote desktop ile uzaktan bağlanıp domainde oturum açabilyorum.local admin şifresini değiştirmem gerekiyor.ama manage de ve user account listte sadece domain admin accountu var

Gönderildi : 05/05/2010 19:30

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Users bölümünde Administrator kullanıcısını görüyor musunuz? Eğer var ise o 2008 sunucunuzun local adminidir. Eğer yok ise Administrator hesabı silinmiş olabilir. Bunu Groups altında ki Administrators grubunun üyelerine bakarak da netleştirebilirsiniz. Bu grupta iki kullanıcı olur birisi local makinenin administrator hesabı diğeri de domainadi\domain admins şeklindedir. Bunlara göre bakabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 05/05/2010 19:46

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

denetim masası user account kontrol ettim sadece domain admin var.yenisinide ekleyemiyorum.

Gönderildi : 05/05/2010 20:20

(@m-hakancan)
Noble Member

Peki Server Manager--> Configuration--> Local Users and Groups--> Users altına bakar mısınız. Orada Administrator hesabını görmelisiniz. Sağ tıklayıp Set Password dedikten sonra karşınıza gelen uyarı ekranını Proceed diyerek geçtikten sonra yeni parola belirleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 05/05/2010 20:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam,

Gönderildi : 05/05/2010 20:26

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Configuration altında Local user diye bişey yokki hocam firewal zamanlanmış gorevler servis vmı control var sadece

Gönderildi : 05/05/2010 20:29

(@m-hakancan)
Noble Member

Eğer Local Users and Groups yok ise o server domain controller dır. Domain controller kurulumu sırasında local administrator kullanıcısı Active Directory Restore Mode da kullanılmak üzere kaldırılır. Bu durumda Active Directory Users and Computers dan Users kabına gelip Administrator kullanıcısına sağ tıklayıp Reset Password diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 05/05/2010 20:32

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam onu zaten yaptım ben local admin yani bilgisayar ismi/administrator ile login olmak istiyorum.kafam durdu kusura bakmayın.[:)]

serverı açamıyorum you connot log on because the logon method you ara using is not allowed on this computer lütfen network admine başvurun diyor. rdp ile bağlanıp serverı kontrol edebilyorum ancak

Gönderildi : 05/05/2010 20:35

(@m-hakancan)
Noble Member

Yok estağfurullah önemli değil. Önemli olan problemi çözelim.

Domain Controller sunucunuz üzerinde makineadı\administrator şeklinde oturum açamazsınız. Bu oturumu sadece Active Directory Restore Mode da açabilirsiniz. Bu nedenle oturum açamıyorsunuz. Remote desktop üzerinde açtığınız oturum da domainadı\administrator şeklinde oturum açtığınız domain administrator kullanıcısıdır.

Eğer sunucunuz domain controller olmasaydı Server Manager altında baktığınız Configuration bölümünde Local Users and Groups kısmını görebilmeniz lazım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 05/05/2010 20:43

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam ozaman sorunu netleştirelim.sunucuda admin (domain admin) olarak oturum açamıyorum.yukardaki hatayı veriyor.uzaktan bağlanıp sunucuda domain admin olarak oturum açbiliyorum

bunları yaşama sebebime gelince.sıfır kurdugum active directory dhcp dns yapılandırdım kullanıcıyı (domain user) domaine uye ettim.oturum açamaz uyarısı aldım hesap disable olmadıgına eminim.başka bi kullanıcı (user) ekledim oda oturum açamıyor.güvenlik ayarlarından dolayı oturum açamzssınız diyor.ama aynı client pcde domain adminle oturum açabilyorum.buraya kadardır

sunucuda biyerde yerel hesap ayarlarını aktif ettim.(userlar oturum açabilsin diye)updata vs den sora sunucuda domain admin olarak fiziksel olarak otrurum açamz oldumama uzaktan açabilyorum.

sorun bir.server makinada direk oturum açamıyorum.

sroun iki.userlar dominde oturum açamıyor.teşekkür ederim emeğinize sağlık şimdiden

Gönderildi : 05/05/2010 20:56

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Pardon ama ben ortada olan bir sorun göremiyorum. Sizin sorun olarak bahsettiğiniz şey nedir tam olarak?

Gönderildi : 05/05/2010 20:59

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

you cannot log on because the logon method you ara using is not allowed on this computer plase network administrator for more

Gönderildi : 05/05/2010 21:03

(@m-hakancan)
Noble Member

Peki Domain Controller nız üzerinde Group Policy Management Console u üzerinde Default Domain Controller Policy yi açalım. Computer Configuration--> Policies--> Windows Settings--> Security Settings--> Local Policies--> User Rights Assignment bölümünü açtıktan sonra sağ tarafta ki Allow log on localy kısmında Administrators grubu ya da Administrator kullanıcısı yoksa ekleyelim. Komut satırı açıp gpupdate /force ile policy yi güncelleyelim. Tekrar makine başında oturum açmayı deneyin.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 05/05/2010 21:05

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam dediklerinizi yaptım.ekli değilmiş ekledim.update den sora sunucuyu restart ettim.yine sunucu başında oturum açamdım.

karıştırırken sorunu sayenizde hallettim..local security policy >local Policy>User rigts assignment> Deny log on localy altında domain admini kaldırdım oturum açıldı.

hocam client userlarıda deneyeceğim hemen

Gönderildi : 05/05/2010 21:30

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam client (user) oturum açamıyor. the local policy of this system does not permit you logon interactivy

Gönderildi : 05/05/2010 21:35

(@m-hakancan)
Noble Member

Elinize sağlık.

O zaman yukarıda yaptığınız kontrolleri bu sefer Domain Controller da Group Policy Management Console unu açıp Default Domain Policy üzerinde yapalım. Büyük ihtimal onda da benzer ayarlar vardır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 06/05/2010 02:25

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam

Malesef cliant bilgisayarlar user hesabıyla oturum açamıyor..local güvenlik ayarları ile ilgili bi problem oldugunu düşünüyorum.heryeri defalarca kontrol ettim ama bulamadım.[:(]kolay gelsin.

Gönderildi : 06/05/2010 19:50

(@m-hakancan)
Noble Member

Merhabalar;

Eğer client larınız etki alanı ortamına dahil iseler local security policy leri default domain policy ya da bir organizational unit içerisinde iseler ve bu ou ya uygulanan bir policy var ise onun tarafından ezilir.

Şöyle yapalım client makine üzerinde domain admin kullanıcısı ile oturum açın. Açtıktan sonra clientlar Vista ya da 7 ise komut satırını administrator yetkisi ile çalıştırın. Ardından gpresult /r komutunu çalıştıralım. Bu komutun çıktısı bize o client üzerinde uygulanan policy leri verecektir. Böylece o policy  ya da policy lerde ki ilgili (allow log on locally, deny log on locally) ayarları kontrol edebilirsiniz. İşlemin sonucunu yazabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 06/05/2010 20:00

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sadece domain policy var ou lara uygulanmış bir policy yok.clientlar xp gpresult /r  sonrası bi liste dökmedi

ERROR: Invalid Argument/Option
Type "GPRESULT /?" for usage.

sadece gpresult dedim bi kaç ayar ekranı geldi

ama policyler boş görünüyor

Gönderildi : 06/05/2010 20:25

Sayfa 1 / 2
Paylaş: