Forum

2003 server aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server açılmıyor

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
1,336 Görüntüleme
(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 2003 Standart server yüklü serverimin bugünkü elektrik kesintisinden dolayı bir daha açılmadı."Bilgisayar ayarları uygulanıyor" kısmında kalıyor.
Güvenli kipte açabiliyorum,sistem geri yükleme yapmak istiyorum fakat sistem geri yükleme kısayolunu bulamadım.
Şu anda serverin sistem yedeğini bulamadığım için ya güvenli modda birşeyler yapacağım yada sistemi baştan kurmak zorunda kalacağım.

Sistem Özellikleri,
Windows  2003 Standart tr SP2 li
SQL 2000
LOGO
EXCHANGE 2003

Konu ile ilgili yapabileceğim birşey var mı?Önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 05/05/2008 22:44

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Güvenli kipten sonra çalıştır bölümüne aşağıdaki kısayolu kopyala sistem geri yükleme çalışır.

%SystemRoot%\system32\restore\rstrui.exe

Ama sağlıklı olur mu bilmiyorum.

Gönderildi : 05/05/2008 22:54

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bahsettiğiniz kısayolda herhangi birşey yok.Yani system32 altında restore klasörü yok.

Gönderildi : 05/05/2008 23:01

(@BozokCayaka)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Merhaba,

yanlış hatırlamıyorsam server 2003 de system restore özelliği yoktu

Gönderildi : 06/05/2008 05:05

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

2003 lerde system restore ozellıgı yoktur bunu eklemek ıcın yapmamız gereken sırasıyla söyle olmalıdır. http://www.msfn.org/modules.php?mod...=show&id=105 bu adrestedkı programı cekıyoruz extrac ettıkten sonra reg dosyasını calıstırıp yes dıyoruz sonrada cd room a 2003 server cd sını koyup ıkıncı ınf dosyaysını ınstall edıyoruz sonra restart edıyoruz.bılgısayarım ozellıklerıne bakıyoz ve ozellık gelmıs oluyor.

[alınıtıdır] kendim denemedim.

Gönderildi : 06/05/2008 10:38

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

Merhabalar;

Benzeri bir durumu bir firmada SBS ile yaşamıştım.güvenli modda bilgisayarı açtığınızda Çalıştır - Msconfig yazıp çalıştırın. Hizmetler bölümünden tüm servisleri kapatıp makineyi yeniden başlatın. log-on ekranı gelecek mi diye kontrol eder misiniz? Eğer log-on ekranı gelirse daha önceki  durumda çalışan servislerden biri başlama sıkıntısı çekiyor demektir.

Bende olay günlük görüntüleyicisi ile ilgili servis problem çıkartmıştı. İlgili servisi bulmak için deneme yanılma yöntemini kullanmıştım. 4'er 5'er güvenli mod'da msconfig üzerinden servisleri açıp makineyi yeniden başlatmıştım..Biraz uzun bir süreç fakat makine içinde hassas veriler olduğu için yeniden kurma gibi bir şansım yoktu..

Belki sizde de bu "Bilgisayar ayarları uygulanıyor" kısmında kalmasının sebebi servislerden biridir.

Gönderildi : 06/05/2008 12:48

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

2003 lerde system restore ozellıgı yoktur bunu eklemek ıcın yapmamız gereken sırasıyla söyle olmalıdır. http://www.msfn.org/modules.php?mod...=show&id=105 bu adrestedkı programı cekıyoruz extrac ettıkten sonra reg dosyasını calıstırıp yes dıyoruz sonrada cd room a 2003 server cd sını koyup ıkıncı ınf dosyaysını ınstall edıyoruz sonra restart edıyoruz.bılgısayarım ozellıklerıne bakıyoz ve ozellık gelmıs oluyor.

[alınıtıdır] kendim denemedim.

Bilgiler için teşekkürler.Ama link çalışmıyor.
Nasıl eklendiğini hatırlamadığım için sistemi yenide kurduk zaten sorunluydu:)

Selim bey sizin dediğiniz gibi bazılarını durdurup denedim ama tamamı için yapmadım.:)

Gönderildi : 06/05/2008 14:20

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member

merhaba bende server 2003 preparing network connections ekranında kalıyordu safe modda açılıyor selim hocanın dediği gibi bütün servisleri kaldırdım ve düzeldi tek tek deneyerek hatalı serviside buldum selim hocanınki ile aynı ama bunu tekrar işaretliyince tekrar açılmıyor log-on ekranı bunu nasıl düzeltirim acaba

Gönderildi : 18/02/2009 02:30

Paylaş: