Forum

Windows 2003 indexi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 indexing server karakter sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@fearlord)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Ben widnows 2003 server işletim sistemi yüklü olan bir makinede indexing service ile bir dizini indexledim. Ve bu indexledigim dizinde .pdf formatlı dosyalarım bulunmakta. Dizin oluşturma sorgu formunu kullanarak yaptıgım aramalarda bazı karakter sorunları yaşıyorum. Mesela "sevgi" kelimesini bu şekilde arattıgım zaman sonuca ulaşıyorum fakat "sevgİ" olarak yada "SEVGİ" olarak arattığımda sonuca ulaşamıyorum. Benzer sorunu Türkçe karaterlerle aratma yaptığımdada yaşıyorum.("ç","ş","ğ" vs). İşletim sistemim Windows 2003 Server ingilizce. Bu konu hakkında öneride bulunabilecek birisi varmı.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/04/2010 16:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Windows Desktop Search mu kullanıyorsunuz tam olarak detay vermeniz mümkün mü ?

google desktop search bu konuda çok başarılı ve karakter sorunları yaşamıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/05/2010 20:44

(@fearlord)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet windows desktop search kullanılıyor. Ekstra olarak yüklenmedi ama sanırım indexing service bu arabirimi default olarak kullanıyor. Peki google search kullanmak için yapmamız gereken ayarlar nedir?

Gönderildi : 05/05/2010 19:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

google dan indirmek yeterli indirdikten sonra dökümanların içinide tarayacakmı bu ayarı yapmanız önemli eğer bunu seçerseniz tarama süresi artar ama indeksleme bitince artık word dökümanının içindeki  kelimelere hatta maillerin body kısımlarına göre bile arama yapabiliyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/05/2010 01:07

(@fearlord)
Active Member
Konu başlatıcı

Ben aynı zamanda bu indexing servisi web sitemden gelen aramalar için de kullanıyorum. OleDB  provider bağlantısı ile direk indexing service tarafında arama yapıp sonucu bu şekilde gösteriyorum. Bu söylediğiniz çözüm ordaki problemi de giderecek mi?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/05/2010 13:23

(@mehmetoz)
Gönderiler: 41
Eminent Member

google dan indirmek yeterli indirdikten sonra dökümanların içinide tarayacakmı bu ayarı yapmanız önemli eğer bunu seçerseniz tarama süresi artar ama indeksleme bitince artık word dökümanının içindeki  kelimelere hatta maillerin body kısımlarına göre bile arama yapabiliyor.

windows desktop searchla aynı işi yapmakta websitesinde denemedim  ama hakan hocamızın bahsettiği ayarları yapıp denemekte fayda var büyük ihtimal sorun yaşamazsınız

Gönderildi : 06/05/2010 13:30

Paylaş: