Forum

TS Easyprint 10 pua...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TS Easyprint 10 puanlık uzman sorusu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@Acemi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Windows Server 2003 üzerinde yaşamış olduğumuz terminal server kullanıcılarının yazıcı sorunlarından artık bıktığımız için, Windows Server 2008'e geçiş yapıp EasyPrint ile rahatlamayı düşünüyoruz. Yalnız daha önce Fatih beyin makalelerinde okuduğum kadarıyla, bir nevi PDF benzeri, XPS formatlı olarak server'dan gönderilip grafik olarak baskı alınıyor.

Benim merak ettiğim şey şu : Nokta vuruşlu yazıcılardan fatura vb. dökümanlar basan kullanıcılarımız mevcut. Şu anda hız açısından yazıcılarda bir problem yok. Ama EasyPrint'e geçtiğimizde grafik baskı alınmaya başlanırsa , yazıcılarda yavaşlama olur mu ? veya nokta vuruşlu yazıcılar için bir ayar vb. var mı ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/04/2010 19:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Güzel bir soru. Benim de aklıma gelmişti bu. Çevremde easy print kullananlar var ve bu gibi bir sorundan hiç bahsetmediler. Bunu kullanan arkadaşlar mutlaka vardır, bekleyelim bakalım nasıl bir yanıt gelecek.

Gönderildi : 29/04/2010 20:49

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Nokta vuruşlu yazıcılar, Zengin dökümleri almak için dizayn edilmiş yazıcılar değillerdir. Bu sebepten ötürü EVET. Perfprmans sıkıntısı yaşarsınız. ama bu sıkıntı RDP' den çok Yazıcının mimarisi bunun için dizayn edilmediğinden kaynaklanacaktır. Olmayacka bir istek değildir bu benzeri bir çok uygulamayı kullanmaktayız. Nokta Vuruşlu Fatura yazıcıları, All-in-one yazıcılar, slip yazıcılar vb.. bir çok ihtiyacı easy printer teknolojisi ile gerçekleştirebilmekteyiz.

Gönderildi : 30/04/2010 04:12

(@Acemi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim. İstediğim cevabı aldım. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/04/2010 13:13

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

R/E

Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/04/2010 13:37

Paylaş: