Forum

Server 2003 Standar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Standart Edition Sp2 / My Book World Edition

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@canalbay)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

S.a. şimdiden herkese teşekkürler...

Server im da diğer herkesin paylaşımlarını görüyorum fakat her ne olduysa mybook 'a ulaşamıyorum..

Hata  "verilen ağ yolunda ağ sağlayıcısı yok" uyarısıyla karşılaşıyorum..

başlat çalıştır diyorum \\ ip veya \\ ismi olmuyor

diğer client pclerimde mybook'a bağlanabiliyorum..

Gönderildi : 29/04/2010 12:29

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Konuyu biraz daha açarsanız ve daha detaylı yazarsanız daha kolay yardımcı oluruz.

Gönderildi : 29/04/2010 13:08

(@canalbay)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun şu düne kadar WD My Book World Edition  stroge bağlantı kurabiliyordum ağda paylaşım klasörü gibi ... Her ne olduysa 3-4 gündür ulaşamamaya başladım...Diğer aynı ağda olan pclerde mybooka ulaşabiliyorum..Şöyle bir pc de paylaşım verirsiniz \\pc ismi yada ip ismi yazarsanız açılan paylaşıma ulaşabilirsiniz.mybook yerel network üzerinden bağlantı şekli ethernet olan bir hdd ... yönetimin paneline ulaşabiliyorum internet tarayıcısından her hangi bir sorun yok  ama klasörlere ulaşacağim başlat - çalıştır - \\ ip yada ismi hata olarak "verilen ağ yolunda ağ sağlayıcısı yok" şeklinde bir uyarı yapıyor..serverdan diğer makinelerde olan paylaşımları görebiliyorum sadece mybook a ulaşınca bu hata yı alıyorum..

İşletim sistemi server 2003 sp2 standart edition

Gönderildi : 29/04/2010 13:43

(@canalbay)
Active Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlar  varsa lütfen yardım etsinler..

Gönderildi : 04/05/2010 12:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Workstation servisiniz çalışıyor mu sorunlu makinede? Acronis varsa remove edin.

Gönderildi : 04/05/2010 13:28

(@canalbay)
Active Member
Konu başlatıcı

evet workstation (iş istasyonu) servisi çalışıyor. acronis remove ettim ama sonuç hala aynı.

Gönderildi : 11/05/2010 14:22

(@canalbay)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü anca sorunu çözme fırsatım oldu network aygıtlarını kaldırıp tekrardan yükledim sorun çözüldü...Teşekkürler...

Gönderildi : 26/01/2011 21:33

Paylaş: