Forum

Domain Ortamında Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Ortamında Kullanıcı yetkilendirmesi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
394 Görüntüleme
(@GokceKARGI)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

200 kullanıcılı bir domainim var bazı işlerin teknik personel tarafından yapılmasını istiyorum domain üzerinde 

1.kullanıcı şifre resetleme

2.domaine dahil etme v.s

Domain üzerinde bir kullanıcı belirlererek sadece bu işlemleri veya benim belirlediğim işlemleri yapmasını istiyorum bunla ilgili olarak nasıl bir çalışma yapabiliriz

Şiimdiden Yardımlarınız İçin Teşekkürler

Gönderildi : 27/04/2010 17:02

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Active Directory Users and Computer üzerinde User Delegation yaparak hangi kullanıcının ne tür işlemleri yapabileceğine karar verebilirsiniz.

Ayrıca Her user standart olarak 10 kere kullancıyı domaine alma işlemi gerçeklestirebilir.

Gönderildi : 27/04/2010 17:07

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Anladığım kadarıyla siz bu teknik kullanıcının Active Diretory'e müdahale edebilmesini istiyorsunuz. Bunun için ilgili kullanıcının properties'ine girip member of tabından advance' e tıklayarak buradan find now tabına tıklayınız. Altta sıralanacak olan gruplardan Domain Users Account Operators, Domain Admins gruplarını seçin.

Gönderildi : 27/04/2010 17:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Delegasyon ile işleminizi kolay bir şekilde yaabilirsiniz. Makaleyi   http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/domain-ortam-nda-kullan-c-yetkilendirilmesi-delegate-control.aspx  inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/04/2010 20:16

Paylaş: