Forum

DNS Server com.tr.c...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Server com.tr.com.tr sıkıntısı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@HasanHuseyin)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

NSLOOKUP

Herkese Kolay gelsin. bu durumu anlayamadım yardımcı olurmusunuz nereye girmiş olaiblir böyle bir bilgiyi.

Gönderildi : 26/04/2010 18:14

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/103048.aspx

Gönderildi : 26/04/2010 19:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

merhabaşr  

o verilen linkte sorunun aslında sorun olmadıgına ikna edilmeye calısılmıs ama gercekte böyle bir sorun var

AD entegre yada windows tabanlı dns (bendeki server 2008) sunucularda yasanan bir sorun bu , uzun suredir dns'imde nslookup sorgularında bu sekilde goruyorum bende

browser ile dolasırken sorun olmuyor ilginc bir sekilde , dns ayarlarına girip com.tr uzantili herhangi bir siteyi ornegin sabah.com.tr forwarder tanimlayip baska bir dns e yonlendirdiginiz zaman diger com.tr uzantilari yine bu sekilde cozmesine ragmen sabah.com.tr yi duzgun sekilde cozebiliyor nslookup sorgusu. ayrıca o adreste acıklanan clientlere dns domainin dagitilmasida ise yaramiyor cunku dhcp ile bunu zaten dagitiyorum . internette araştırdıgım kadarı ile herhangi bir cozum bulamadım ama microsoftun kendi sitesindeki forumlarda bile tartışılmış konu çözüm yok henüz sanırım , kendimce çözümüm şu oldu ofisteki juniper ssg20 yi forwarder olarak tanımladım AD entegre dns sunucumda .

başımdaki problemlerden bir kurtulabilsem 🙂 yakın zamanda bind tabanlı bir dns kurup active directory tabanlı dns i bunun üzerine taşıma 

düşüncem var

işlevsel olarak bir sorun yaratmasada sistemimde dns in duzgun calışmadıgını hissetmek guvensizlik hissettiriyor

Gönderildi : 26/04/2010 19:45

Paylaş: