Forum

MSFTPSVC hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSFTPSVC hatası

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

server 2003 üzerinde aşağıdaki hatayı ortalama 30 defa vermiş, makine de IIS, FTP server kurulu ekstra bişey çalışmıyor, neden gelir bu hata fikri olan var mı? 

The server was unable to logon the Windows NT account 'harris' due to the following error: Logon failure: unknown user name or bad password. The data is the error code.

MSFTPSVC

teşekkürler

Gönderildi : 26/04/2010 01:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, "harris" account'unun şifresi expire olmuş sanırım, resetleyip bilgi döner misiniz?

Gönderildi : 26/04/2010 01:20

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Alper hocam kusurra bakmayın, harris account nedir? resetleme işlemini nereden yapıcam?

Gönderildi : 26/04/2010 01:47

(@cozumpark)

Harris adlı bir kullanıcı adı sisteminizde yok mu? Bu kullanıcının şifresini resetleyin.

Gönderildi : 26/04/2010 02:09

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Yok Alper hocam böyle bir kullanıcı ama şirket içinde kullanmış olduğumuz yazılımın web modülü bu pc de çalışıyor, sanıyorum onunla ilgili bir durum. Yazılım firmamız kontrol etsin çözülürse bilgi vereceğim.

Tteşekkürler

Gönderildi : 26/04/2010 18:41

(@cozumpark)

Ek bilgi olarak; mevcut event loglarınızı temizleyin ve bir yere kaydedin, yeni inceleme yaptığınızda eventleri görmeniz kolay olsun. Aynı mesajlar devam ederse tekrar bilgi verirsiniz. İyi çalışmalar

Gönderildi : 27/04/2010 00:14

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

FTP üzerinde bu bahsedilen kullanıcıyı login olmuş olarak görüyorum, sürekli bağlık, inet, psy, qarp gibi isimlerle görüyorum. Sürekli aşağıdaki hata kodunu alıyorum.

neden olabilir böyle bir hata bilgisi olan var mı?

Event Type: Warning
Event Source: MSFTPSVC
Event Category: None
Event ID: 100
Date:  06.05.2010
Time:  18:43:40
User:  N/A
Computer: 
Description:
The server was unable to logon the Windows NT account 'psy' due to the following error: Logon failure: unknown user name or bad password.  The data is the error code.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp .
Data:
0000: 2e 05 00 00               ....   

Gönderildi : 06/05/2010 21:44

(@cozumpark)

Merhaba, FTP ' niz IIS üzerinde diye varsayarak aşağıdaki çözümü öneriyorum :

Gönderildi : 06/05/2010 22:40

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam FTP'yi kapattım, Allow anonymous connection işaretli değil. Bu bir saldırı anlamına mı gelir, Microsoftun sitesinde bir regedit önerisi var ama tam verdiği adresi bulmak mümkün değil.

Şu anda durdu, eventlara kayıt gelmiyor, Local userların şifrelerini güçlendirdim, ISA üzerinden ve IIS üzerinde FTP'yi kapattım. Başkada sanırım yapılacak bişey yok gibi.

Gönderildi : 06/05/2010 23:20

(@cozumpark)

ISA üzerinde kapatmanıza gerek yok, oradaki rule'ları da authenticated users olarak işaretleyin, veya ftp'ye erişmesini istediğinzi kullanıcılar için bir grup yaratıp onu ekleyin. Şifrelerin güçlü olması ve authenticate olan userların gelmiş olması zaten yapılması gerekenlerdi. Monitor edin bir süre, tekrar aynı olumsuzluklar tekrarlarsa aynı posttan devam edelim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/05/2010 23:28

Paylaş: