Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

MDT 2010

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

MDT 2010 makalenizi okudum MDT ile xp, win 7, 2008 gibi birden fazla işletim sistemini merkezi bir yerden dağıtabilir miyiz.

Birde işletim sistemlerini clientlara kurarken mdt 2010 üzerine kopyalana işletim sistemleri üzerinden mi kurulum dosyalarını almakta.

Tşkr.

Gönderildi : 20/04/2010 01:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba makalede dağıtılabilecek işletim sisteimelri belirtildi orada yazılı olanlar dağıtılabilir.Kurulum dosyalarını deployment kit üzerinde oluşturulan havuzdan alıyor.Bunun amacı bir çok bilgisayara sistem kurmak gerektiğinde biraz daha komlike hale getirerek lisans numaraı exlorer home page gibi bir çok opsiyonu örnek olarka verdim tanımlayıp uzaktan sistem bir kaç tıkla kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/04/2010 02:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Makale için teşekkürler, böyle birşeyi daha yeni öğrendim (: tam nedir nasıl kullanılır bilmiyorum... Makaleniz çok iyi olsa da bu mesajından pek bir şey anlayamadım :S
Office ve bir kaç kurulumu daha içine tam olarak nasıl ekleyip istediğim gibi bir ayar yapabilirim, anahtarları daha bu kısımlarda girip tüm onayları vermem daha mı rahat olur?

7 ve office için  toplu güncelleme paketleri  bulabilir miyim ya da neler indirmeliyim? Bunun yanında aynı durum için tüm anakart sürücülerini nasıl toplayabilirim? (bir de üstüne ekran kartı var)

Gönderildi : 02/05/2010 05:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Makalede zaten biz windows7 dağıtımını konu aldık sadece deploy sayfasında Windows 7, Windows Server 2008 R2'de, Windows Vista'da, Windows XP, Windows Server 2008 ve Microsoft Office ürünleri.   bu ürünleri dağıtabileceinize yer vermiş yani bunların hepsini deploy edebilirsiniz.

Toplu güncelleme konusuna gelince bunların zaten bir çoğu mesela xp sp3 100 küsür güncelleme barındırıyor.Bunları tek tek bulmak derlemek için 3.part yazılımlar kullanabilirsiniz.En iyisi sisteminizin denetlenmesi gerekli olan güncellemerin kurulmasıdır.Eğer dersenizki çok kullanıcım var localde wsus server kurmanızı öneririm.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/05/2010 02:03

Paylaş: