Forum

domaine clinet ekle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domaine clinet ekleyemiyorum

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@nOpaniC)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

server 2003 de domaine clinet ekleyemiyorum. etki alnanı bulundu kullanmak istermisiniz diye soruyor sonra erisim engellendi diye hata cıkıyor. profesyonel bir server kullanıcısı sayılmam. asagıda hataları gorebilirsinz.

Gönderildi : 19/04/2010 22:09

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Son ekran görüntüsünde domain de bulunan bir kullanıcı adı ve parola veriyor musunuz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 19/04/2010 22:21

(@nOpaniC)
Active Member
Konu başlatıcı

evet veriyorum sonrada altındaki hatayı veriyor. anlamadım gitti.

Gönderildi : 19/04/2010 22:26

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Group Policy ile kısıtlanmış olabilir. Eğer Group Policy management konsoluna ulaşabiliyorsanız Default Domain Controllers Policy yi açtıktan sonra Computer Configuration--> Windows Settings--> Security Settings--> Local Policies--> User Rigths Assignment seçeneğini seştiğinizde sağ tarafta çıkan seçenekler içerisinde Add Workstations to domain seçeneğinin yanında ne yazdığını kontrol eder misiniz? Varsayılan olarak Authenticated Users olarak gelir. Ancak güvenlik sebebiyle burası örneğin Domain Admins şeklinde değişitirilebiliyor. Dolayısıyla da sadece Domain Admins grubuna üye olan kullanıcılar bilgisayarları etki alanına katabiliyorlar.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 19/04/2010 22:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, ekran görüntüsünde misafir olarak gözüken kullanıcı adı domain admin yetkisine sahip olmalı.

Gönderildi : 20/04/2010 00:39

(@nOpaniC)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan CAN arkadasım dediklerini kontrol ettim ama zaten Authenticated Users olarak duruyor.  Alper YAZGAN arkadasım misafir administrator yetkisine sahip nir hesap. ilginizden dolayı tesekkur ederim. bu durumu server guncellemerinden sonra yapmaya basladı. daha once hic boyle birsey yapmazdı. virus programı olarak eset kullanıyoruz onu kapattım oyle denedim yine aynı hatalar.

Gönderildi : 20/04/2010 16:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Client tarafındaki IP yapılandırması nedir? Makineye de misafir kullanıcısı ile logon oluyor musunuz? Ayrıca firewall servisini çalışıyorsa stop edip tekrar dener misiniz?

Gönderildi : 21/04/2010 00:39

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Bu misafir adlı kullanıcı domain admin yetkisine sahip olmalı. Bu makieye misafir kullanıcısıyla oturum açabiliyor musunuz? Kullanıcıyı local admin yapbailmek için domaindeki administrator ile oturum açmalısınız.

Gönderildi : 21/04/2010 16:19

(@cihanacikgoz)
Reputable Member

Bu makinenin IP konfigürasyonunda dns olarak domain makinenin IP'si olmalı. Yani DC'ye ping attığınızda destination unreachable almamalısınız. Eğer konfiürasyonlarınız doğruysa Domain admin ile oturum açıp kullanıcıyı lokal admin yapabilirsiniz. Bilgisayar Adı Değişiklikleri tabında domain admin ve parolası ile domaine katabilirsiniz.

Gönderildi : 21/04/2010 16:28

(@nOpaniC)
Active Member
Konu başlatıcı

cihan acıkgoz arkadasım sorun senin gibiymis. clienti domain admin kullanıcı adı ve sifresi ile ekleyebildim.  daha ocneden herhangi bir ekleme yaptıgımda domainde bulunan herhangi bir kullanıcının adı ve sifresi ile oluyordu. kendiliğinden değişmiş ama nasıl ? sadece server bilgisayarın kullanıcı adı ve parolası ile ekleyebildim.

Gönderildi : 26/04/2010 15:03

(@cihanacikgoz)
Reputable Member

Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Gönderildi : 26/04/2010 17:50

Paylaş: