Forum

windows server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2003 std. logon ekranı gelmiyor

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
614 Görüntüleme
(@SeckinSAHIN)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

daha önce benzer bir sorunu başka bir arkadaş ta sormuş burdan. sonra image dan geri dönerek sorununu çözmüş. ama benim elimde malesef bir image yok. o yüzden yeni konu açarak sormak istedim.

2003 std server kurulu sistem açılıp windows 2003 ekranında bir süre bekleyip tam logon ekranı gelecek iken siyah bir ekran geliyor. logon ekranı gelmiyor ve siyah ekranda sürekli kalıyor. ama localdaki bir client tan server a remote desktop ile baglanılabiliyor. 

server da logon ekranını getirebilmek için ne yapabilirim???

Gönderildi : 19/04/2010 05:17

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhaba

server 2003 cd 'si ile repair etmeyi deneyin.

Yanlız bu işlmeden önce acronis ile yedek alın.

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 19/04/2010 11:05

(@SeckinSAHIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öneriniz için teşekkürler.

zaman sorunu nedeniyle şu an bu repair işlemini hafta sonuna bırakmak zorundayım.

fakat hafta sonuna kadar yapabilecegim alternatif bir yol varmıdır diye de tekrar sormak isterim..???

Gönderildi : 19/04/2010 20:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Siyah ekranda beklediği sırada, ctrl+alt+del fonksiyonu çalışıyor mu? Geliyorsa, task manager ' ı açın, New ' e basın ve explorer.exe yazıp enter yapın, desktop gelirse, orada bir virüs taraması yapmanızı, mümkünse start - run - msconfig içerisinde startup menüsünde başlangıçta nelerin devreye girdiğini inceleyin.

Gönderildi : 19/04/2010 20:10

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

merhaba,

daha önce benzer bir sorunu başka bir arkadaş ta sormuş burdan. sonra image dan geri dönerek sorununu çözmüş. ama benim elimde malesef bir image yok. o yüzden yeni konu açarak sormak istedim.

2003 std server kurulu sistem açılıp windows 2003 ekranında bir süre bekleyip tam logon ekranı gelecek iken siyah bir ekran geliyor. logon ekranı gelmiyor ve siyah ekranda sürekli kalıyor. ama localdaki bir client tan server a remote desktop ile baglanılabiliyor. 

Bağlandığın kullanıcı normal user mı? Uzaktan Admin yetkisi ile bağlandığında da sıkıntı var mı? 

Gönderildi : 19/04/2010 23:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Kaspersky tarzı boot resource cd ile tarama işlemi yaptırınız. Virüs bulaşma ihitmali yüksek.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/04/2010 23:45

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member

diski sök sağlam bir makinada virus tarat virus yoksa repair yap.

Gönderildi : 20/04/2010 00:11

(@SeckinSAHIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ekranda hiç görüntü olmadığı icin ctrl+alt+del e basma gibi bir durumumda malesef olmuyor.... 

Gönderildi : 24/04/2010 14:35

(@SeckinSAHIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Bağlandığın kullanıcı normal user mı? Uzaktan Admin yetkisi ile bağlandığında da sıkıntı var mı? 

local agdaki başka bir client makinadan admin le bağlanıyorum ve hiç bir sıkıntı yok, herşey çalışıyor..

sadece server da karşılama ekranı gelmiyor... farklı bir ekran bile taktım. belki çözünürlükten dolayıdır diye. fakat sonuç aynı. siyah ekran...

Gönderildi : 24/04/2010 14:39

(@SeckinSAHIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

diski sök sağlam bir makinada virus tarat virus yoksa repair yap.

raid 5 kurulu 3 disk var... keşke söyledigin kadar kolay olsaydı...

Gönderildi : 24/04/2010 14:41

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı olabilir,yenibir ekran kartı takarak denedinizmi?

Gönderildi : 24/04/2010 15:06

(@SeckinSAHIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı olabilir,yenibir ekran kartı takarak denedinizmi?

cevap yazan herkese zaman ayırdıkları için teşekkür ediyorum. ATI S1000 model bir ekran kartına sahip bu X3400 model server ın vga driver ile ilgili bir bug ı var galiba. sürücüyü kaldırarak sorunu çözdüm.

herkese iyi çalışmalar...

Gönderildi : 24/04/2010 15:27

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

cevap yazan herkese zaman ayırdıkları için teşekkür ediyorum. ATI S1000 model bir ekran kartına sahip bu X3400 model server ın vga driver ile ilgili bir bug ı var galiba. sürücüyü kaldırarak sorunu çözdüm.

herkese iyi çalışmalar...

Geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 25/04/2010 21:00

Paylaş: