Forum

win 7 de Arama kutu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 7 de Arama kutusunu kaldırmak? GPO İle

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@MehmetSener)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar  burdaki ilk mesajım.

ilk  sorum olacak.

1- win7 pro  istemcide başlat menusundeki arama kutusunu GPO ile kaldırmanın bır yolu var mı?

tesekkurler

Gönderildi : 16/04/2010 22:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ortamda active directory varmı local policy ilemi kaldıracaksınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/04/2010 00:16

(@MehmetSener)
Active Member
Konu başlatıcı

Active directory Var. Kullanıcı ilkeleri olşturdum bol bol. Hastane olduğu için sadece Hbys programı kullanılıcak kadar kısıtladım. Lakin Arama kutusunu kaldırmayı bulamadım bulamadım. İstemci tarafında denetim masasından windows özellikleri kısmından kaldırılabılıyor. Lakin bu ayarı bir gruba atamak istiyorum. ilgili registry kaydını bulabilirsem kullanıcılarda değiştirilmek üzere de atayabiliriz. Klasik başlat menüsüne çevirebilirsek kendiliğinden kaybolacak sanırım. değilmi?

teşekkürler

Gönderildi : 17/04/2010 02:29

(@MehmetSener)
Active Member
Konu başlatıcı

Erişim Kolaylığını da kaldırmak sıtedım beceremedim. Yarım saat aradım bulamadım. hem googlda hem ilkelerde. Kullanıcı oturumu acılmadan basladıgına gore bılgısayar ılkelerınde olması lazım ama onu da bulamadım

yardım edebılırsenız sevınırım.

tesekkurler.

Gönderildi : 17/04/2010 03:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, userların bulunduğu OU 'ya sağ click properties, Group Policy tabına gelin, Mevcut policy'e tıklayıp Edit yapın. Group Policy Managemtn console üzerinden User Configuration-Administrative Templates-Windows Components-Windows Explorer'ı açın. Sağ bölümde : Remove Search button from Windows Explorer çift click , Ok, OU 'nun özelliklerinde Block Policy Inheritance checkleyin. Start - run - gpupdate /force. Kullanıcı makinelerini restart edin. Arama butonu ilgili kullanıcılar için artık çıkmayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2010 14:29

(@MehmetSener)
Active Member
Konu başlatıcı

Malesef olmuyor. Dediğiniz şeyi yaptım. Olmadı. Yine kullanıcıların başlat menusunun hemen altında ''progrmları ve dosyaları ara'' kutucu var. Gerçi herhangi bir arama yapamıyorlar ama, yinede kutucuk orda.

''Erişim kolaylıgı'' nı kaldırmak için bir yol biliyormusunuz?

Tesekkurler

Gönderildi : 19/04/2010 21:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-ease-of-access-button-on-vista-logon-screen/

Gönderildi : 20/04/2010 00:45

Paylaş: