Forum

Windows 2003 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 server-wın7 64 bit ve yazıcı sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@sistemtime)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, windows server 2003 standart edition olan servera windows7 home premıum 64 bit makineden uzaktan baglanıyorum..2 gün önce bu win7 lı makıneyı aldım...daha önce xp pro olan makınemle baglantı kurdugumda yazıcımı uzaktan baglandıktan sonra kullanabılyordum..sımdı ıse uzak masaustunden servera baglandıgımda yazıcımı kullanamıyorum...BAglanmadan once yerel kaynaklardan yazıcıları seçiyorum....Yazıcım panasonıc 1150..Win7 de bu yazıcı modelı yok...Epson Lx (80 kolon) series olarak yazıcımı kurdum ve wın7 de sorunsuz yazdırabılıyorum...serverdan logo programına baglanıp cıktı almak ıstıyorum yazıcı mazıcı yok dıyor..kafayı yıyecem 2 gundur. lütfen fikri olanlar paylaşsın arkadaşlar sımdıden teşekkürler....

Gönderildi : 10/04/2010 12:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, bu ve benzeri konular forumda defalarca tartışıldı, search yapmanızı öneririm, fakat bu tabloda ilk gözüken, Win7'deki firewall'ın 9100 portundan çıkışa izin vermediği. Control Panelden firewall ayarlarınızı açın ve 9100 portu için TCP/UDP protocollerine izin verip deneyin. Tabi bağlandığınız site içerisinde firewall varsa aynı izinleri karşı taraftaki güvenlik prosedüründe de yapmanız gerekir.

Gönderildi : 10/04/2010 23:29

Paylaş: