Forum

Logon Script Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logon Script Sorunu

16 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@vimpir)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Basit geliyordu bana ama zormussmiling smiley beceremedim, domaindeki her kullanicinin kendi klasoru altindaki programi calistiricak bir script yazmam gerekiyor ama birseyi atliyorum sanirim.Path bu yardimci olursaniz cok mutlu olucam. GPO ayarlarini yaptim hersey guzel calisiyor sadece login olduklarinda bu programin calismasi isimi gorucek.

C:\Users\%USERNAME%\Documents\program\program.exe

Gönderildi : 07/04/2010 15:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Path bu mu? Programın buraya kurulu olduğuna emin misiniz? Hata alıyor musunuz kullanıcılar logon olduklarında?

Gönderildi : 07/04/2010 15:59

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Program kurulum gerektirmiyor her kullanicinin kendi dokumanlari altina atiyoruz direk sadece logon scripti nasil yazicagimi beceremedim:(

Gönderildi : 07/04/2010 17:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba kullanıcıların istediğiniz programı açması için ad user özelliklerinden path değilde startup program özelliğini kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/04/2010 17:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bu konu forumda daha önce konuşulmuştu.

http://www.cozumpark.com/forums/post/150408.aspx  inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/04/2010 20:18

(@cozumpark)

Selam, ilgili .exe 'yi ortak bir path'e kopyalayın, herkeste bu path için bir network map yaratın. örneğin : \\filesrv\program\test.exe\ olsun. Daha sonra aşağıdaki ekran görüntüsüne bakarak Add Item 'e bu path'i girin, herkesin logon olduğu esnada o pathteki exe devreye girecektir. Terminal server durumu varsa Rıza arkadaşımın dediği şekilde de yapılabilir. Ekran görüntüsü :

Gönderildi : 07/04/2010 23:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Basit geliyordu bana ama zormussmiling smiley beceremedim, domaindeki her kullanicinin kendi klasoru altindaki programi calistiricak bir script yazmam gerekiyor ama birseyi atliyorum sanirim.Path bu yardimci olursaniz cok mutlu olucam. GPO ayarlarini yaptim hersey guzel calisiyor sadece login olduklarinda bu programin calismasi isimi gorucek.

C:\Users\%USERNAME%\Documents\program\program.exe

user logon script icerisine

%userprofile%\Documents\program\program.exe  seklinde eklerseniz baslangicta calisacaktir

kolay gelsin

Gönderildi : 08/04/2010 16:14

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

En pratik bu sekilde cozdum herkeze cok tesekkur ederim. Simdide takildigim bir nokta var arastirdim ama henuz bulamadim butun klavye kisa yollarini nasil kapatabilirim yani ie.exe , find fonksiyonlarinin calismasini istemiyorum mumkunmu bu?

Gönderildi : 08/04/2010 17:56

(@cozumpark)

Rica ederiz, http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa460734(WinEmbedded.5).aspx  burası belki işinize yarayabilir.

Gönderildi : 08/04/2010 18:05

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://www.sevenforums.com/tutorials/5937-windows-key-shortcuts-enable-disable.html

burdaki gibi Turn off Windows + X hotkeys enabled yaptim fakat F3 ile search hala calisiyor:( 

Gönderildi : 08/04/2010 20:12

(@cozumpark)

Policy ayarlarından sonra start - run - gpupdate /force yaptınız mı?

Gönderildi : 08/04/2010 20:45

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yaptim ama malesef F3 search u kapatamiyorum 🙁

Gönderildi : 08/04/2010 21:35

(@cozumpark)

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam, önce şu linki : http://www.windowsitpro.com/article/tips/jsi-tip-3584-how-do-i-remove-the-search-button-from-the-windows-2000-explorer-standard-buttons-toolbar-.aspx

Sonra şu linki : http://www.liutilities.com/products/registrybooster/tweaklibrary/tweaks/10167/    dener misiniz?

Tesekkur ederim ama bunlar hep client ayagi icin sanirim ben gpo da bunlari uygulamak istiyorum 🙁

Gönderildi : 09/04/2010 19:31

(@cozumpark)

Selam, araştırdım ama detayını bulamadım, fakat arama menüsünü kullanıcıların önünden kaldırabilirsiniz. Group Policy Object Editor'e gidip Comp Conf- Administrative Templates-Windows Comps-Start Menu 'ye gelin, sağ tarafta "Remove Search Menu from Start Menu" policysini enable edin. Bu şekilde olabilir. Bunun dışında yukarıda anlattığım yöntemi bir şekilde client makinelerde yapabilirseniz de aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Kullanıcı sayınız çok değilse yukarıdakini uygulayın, ulaşamadığınız kadar çoksa ancak bu şekilde remove edebilirsiniz.

Gönderildi : 10/04/2010 00:33

(@vimpir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam, araştırdım ama detayını bulamadım, fakat arama menüsünü kullanıcıların önünden kaldırabilirsiniz. Group Policy Object Editor'e gidip Comp Conf- Administrative Templates-Windows Comps-Start Menu 'ye gelin, sağ tarafta "Remove Search Menu from Start Menu" policysini enable edin. Bu şekilde olabilir. Bunun dışında yukarıda anlattığım yöntemi bir şekilde client makinelerde yapabilirseniz de aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Kullanıcı sayınız çok değilse yukarıdakini uygulayın, ulaşamadığınız kadar çoksa ancak bu şekilde remove edebilirsiniz.
Kullanicilar server a login hersey full kapali sadece logoff butonu aktif kullandiklari ekranda ama dedigim gibi F3 u henuz kapatamadim, server uzerinde bunu yapmak istemiyorum bu sefer bizim ihtiyacimiz olucak sinir bir durum:(

Gönderildi : 12/04/2010 14:46

Paylaş: