Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 VPN Server IPX İzinleri

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@oflisinan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ben windows server 2003 R2 Standart Editon İngilizce versiyonu kullanıyorum. DNS Server,DHCP Server ve AD yi güzel bir şekilde kurup çalıştırdım. Herşey normal şekilde çalışıyor fakat herhangi bir istemci bilgisayardan ipx/spx protokolü yüklü vpn bağlantısı ile server a bağlanmaya çalışıldığı zaman " ipx/spx or compatible cp reported error 733: a connection to the remote computer could not be completed." hata alıyorum. Vpn server ın nasıl ipx bağlantılarına izin vermesini sağlayabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim...

Gönderildi : 04/04/2010 05:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, bağlantı atacağınız client makinelere geçip sırasıyla şu işlemleri yapın : VPn bağlantısına sağ tıklayıp properties, üstteki tablardan Network'e gelin, TCP/IP 'ye tıklayıp Properties, çıkan ekrandan Advanced, "use default gateway on the remote network" checkboxını işaretleyin. OK diyerek çıkın ve tekrar connect olmayı deneyin.

Gönderildi : 04/04/2010 21:02

(@oflisinan)
Active Member
Konu başlatıcı

Dediğinizi yaptım Alper bey ama malesef işe yaramadı. Yine aşağıdaki gibi aynı hatayı veriyor.

Gönderildi : 05/04/2010 00:22

(@cozumpark)

Client makinelerinizdeki network ayarlarınızda IPX/SPX protocol gözüküyor mu network connections 'ın properties listesinde? Gözüküyor ise, üzerinde tıklayıp sağ alt köşeden uninstall sekmesine tıklayarak uninstall ederek tekrar dener misiniz?

Gönderildi : 05/04/2010 00:33

(@oflisinan)
Active Member
Konu başlatıcı

evet gözüküyor. Zaten bende vpn bağlantısının ipx/spx destekli olmasını istiyorum. Yani sizin dediğiniz gibi kaldırmadan bu işin çözümünü bulmam gerekli.

Gönderildi : 05/04/2010 21:56

(@cozumpark)

selam, server tarafında bu ayarlar mevcut mu peki? iki tarafta da ayarların aynı olması gerekir ki protocollerde sorun yaşamayın. Önerim şu olacaktır, IPX/SPX protocollerini iki tarafta da önce uninstall edin, daha sonra aynı ayarları iki tarafta da yeniden kurun, iki tarafta bu tanımları yaptıktan sonra vpn yapılandırmanızı yeniden yapın. Ayrıca ricam, server ve client tarafındaki network ayarlarının print screenlerini bizimle paylaşın.

Teşekkürler

Gönderildi : 06/04/2010 00:58

Paylaş: