Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 r2 aktivasyon problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,568 Görüntüleme
(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

öncelikle sormak istediğim http://www.serhatakinci.com/?p=400 linkteki gibi 2008 r2 enterprise sürümünüde deneme amaçlı olarak 180 gün kullanabilirmiyiz? ben kullanabileceğimizi var sayarak kurulum sonunda slmgr.vbs –rearm komudunu çalıştırıp ardından activasyon yapmak istediğimde 0x8007232B hatası alıyorum. 

slmgr.vbs -dli çıktısı ise bu. 

merak ettiğim konu sistem şu anda 2 günlük lisansamı yoksa 29 günlük lisansamı sahip? ve  0x8007232B hatasını nasıl giderebilirim.

Gönderildi : 02/04/2010 17:16

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Kullandığınız Windows sürümü KMS_Client sürümü. Dolayısıyla siz aktive etmeye çalıştığınızda sistem aktivasyon için ortamda KMS Host sunucusu arıyor. Onu bulamadığında da hata veriyor. Kalan süreni 29 gün olarak gözüküyor. KMS lisans tipinde olan sistemler MAK key girilerek direk Microsoft üzerinden lisanslanabilirler. KMS dağıtımı ile deneme sürümlerinin dağıtımı farklı. Kurulum medyasını Microsoft' un sitesinden mi indirdiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 02/04/2010 20:06

(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba. işletim sistemini microsofttan indirmedim. firewallde dosya boyutu sınırlaması sıkıntısından dolayı rapide 100 mb part olarak yüklenmiş sistemi indirdim.

Gönderildi : 03/04/2010 00:13

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

slmgr -rearm komutu ile lisanslama yapamazsınız. Sadece deneme sürümünü uzatabilirsiniz. Bunun için de sadece slmgr /rearm komutunu verdikten sonra sisteminizi yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Böylece 60 günlük süre yeniden başlayacaktır. Eğer sunucunuzu lisanslı olarak aktive etmek istiyorsanız bu durumda ya ortamınızda bir KMS Host sunucusu olmalı ya da grafiksel arabirimden Change Product Key linkine tıkladıktan sonra MAK key girmeniz ve internet üzerinden ürününüzü aktive etmeniz gereklidir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 03/04/2010 20:16

Paylaş: