Forum

uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masaüstü epson tm-u295 sorunu

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,342 Görüntüleme
(@barantalu)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

merkezde windows 2008 server var uzak masaüstüyle mağazadan bağlanan bir bilgisayarda epson tm u295 yazıcı var. uzak bağlandığında yazıcıyı görüyor ama çıktı almıyor. sorun nedir acaba teşekkürler.

Gönderildi : 01/04/2010 19:42

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

O yazıcının driverını servera kurarak dener misiniz ?

Gönderildi : 01/04/2010 19:48

(@barantalu)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

terminal service easy printer yüklü yazıcıyı görüyor zaten ama dediğinizide denmeiştim her ihtimalae kaşı olmadı

Gönderildi : 01/04/2010 19:54

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

terminal sunucudan başka yazıcılarla çıktı alabiliyormusunuz yazdırma biriktirme hizmetinde sorun olabilir. Ayrıca uzak masaüstü yaptığınız client makinede yazıcı yönlendirmesi destekleniyormu sunucu tarafında buna izin verdinizmi?

Gönderildi : 01/04/2010 21:46

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Bağlanan kullanıcıda .Net framework 3.5 yüklü olmalı bunu bir kontrol et. Bunun haricinde Server da C:\Windows\System32\Spool klasörüne everyone full güvenlik yetkisi verirsen sorun düzelecektir.

Gönderildi : 04/04/2010 00:07

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

.net olmayınca terminal sunucuda yazıcıya gönderemiyormuyuz murat bey?

Gönderildi : 04/04/2010 02:02

(@Yasin_USTA)
Gönderiler: 10
Active Member

merhaba arkadaşlar

epson tmu295 yazıcısını bilgisayarlara yüklüyorum fakat uzak masaüstüne bağlanıyorum ama uzak masaüstünde gözükmüyor.epson yazıcısını kurduğum makinalar desktop client değil.serwerda epson tmu295 yazıcısı kurulu diğer bilgisayarlardan çıktı alıyorum ama bazı bilgisayarlardan alamıyorum çözüm arıyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim

konu çok acil herkese iyi akşamlar...

Gönderildi : 05/11/2010 21:21

(@servetdemirci)
Gönderiler: 39
Trusted Member

merhaba;

öncelikle diğer bilgisayarlar dediğiniz local ağınızda yazıcınız tüm bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor , rdp üzerinden bağlandığınız zamanmı sorun yasıyorsunuz birde bağlanan bütün pc lerin işletim sistemi nedir yazıcı usb denmi bağlı yoksa network üzerindenmi kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 06/11/2010 13:05

(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member

merhaba arkadaşlar

epson tmu295 yazıcısını bilgisayarlara yüklüyorum fakat uzak masaüstüne bağlanıyorum ama uzak masaüstünde gözükmüyor.epson yazıcısını kurduğum makinalar desktop client değil.serwerda epson tmu295 yazıcısı kurulu diğer bilgisayarlardan çıktı alıyorum ama bazı bilgisayarlardan alamıyorum çözüm arıyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim

konu çok acil herkese iyi akşamlar...

tüm bilgisayarlarda ve server da ki epson driverının aynı versiyon olduğundan emin misiniz?

Gönderildi : 06/11/2010 14:15

Paylaş: