Forum

2003 Server GPO da ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Server GPO da kullanıcı menü ayarları

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@Ali_Tetik)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

2003 Server GPO da kullanıcı menü ayarlarında kullanıcıların " BAŞLAT " menüsündeki " PROGRAMLAR " bölümüde dahil herşeyi yok etmek sadece " OTURUMU KAPAT " ı bırakmak istiyorum . Hepsini yok ettim ancak içi boş bile olsa " PROGRAMLAR " ı yok edemedim . orada da kullanıcı çift tıklayınca " Windows Explorer " açılıyor ve her yere ulaşabiliyor . Bunu engellemem benim için çok önemli . Yardım edebilirseniz sevinirim . [:^)]

Gönderildi : 25/03/2010 15:01

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

folder redirect ile yapabilirisin hocam

yonlendirdigin yere PROGRAMLAR isimli bir klasor olusturman gerek

kolay gelsin

Gönderildi : 25/03/2010 15:03

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

İlgili Group Policy de User Settings--> Administrative Templates--> Start Menu and Taskbar bölümünü seçtiğimizde sağ tarafta bulunan "Remove All Programs list from the Start menu" seçeneğini Enabled durmuna getirerek denediniz mi?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/03/2010 16:15

(@Ali_Tetik)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam benim problemim o değil bende " PROGRAMLAR " klasörü var " BAŞLAT " ın içinde içi boş fakat boşlukta çift tıklayınca " explorer " açılıyor ve istediğin yere gidebiliyorsun . mesele şu " explorer " hiç bir yerde açılmamalı buna izin verilmemeli . teşekkür ederim. kolau gelsin .

Gönderildi : 25/03/2010 17:39

(@vasviuysal)
Üye

buna benzer bir sorun icin cozum bulamayinca programci bir arkadasima vb de 3 butonlu bir program hazirlatmistim

butonlar benim istedigim programlari calistiriyordu

gpo dan bunu kullanicilara shell olarak gosterince onlerine ne start menu nede desktop geliyordu

hatta daha sonrasında arkadasim bunu butonları ve calistiracagi programlari ayni klasorde bulunan bir xml den alacak sekilde gelistirmisti saolsun

notunuzu ilk okudugumdan beri ariyorum ama bulamadim henuz

Gönderildi : 25/03/2010 17:43

(@vasviuysal)
Üye

http://support.microsoft.com/kb/231289

bu sekilde suruculeri gizleyincede aciliyormu explorer

Gönderildi : 25/03/2010 17:50

Paylaş: