Forum

terminal server pri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal server printer tanımı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

2003 r2 kullanıyoruz. subeden net uzerinden uzak masaustuyle servere bağlanılıyor. subedeki pc ye hp p1005 peinter alındı. printer usb den bağlı.

subedeki pc tanıtıldı sorun yok. servere printer olmadığı için tanıtamıyorum kurulumda printeri istiyor??? ve subedeki personel serverda calışırken kendi localinden cıktı almak istiyor bunu nasıl yaparım?

Gönderildi : 23/03/2010 11:43

(@FarukDemirhan)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Yanlış anlamadıysam kullanıcı uzak masa üstü bağlantısı yaptıktan sonra şubede bulunan printerdan serverda çalışırken çıktı almak istiyor. 

Bu durumda uzak masaüsütü bağlantısı yaparken  yerel aygıtlar ve kaynaklar bölümünde yazıcıları paylaşabiliyorsun. 

Ve kullanıcı uzak masaüstüne vpn olarak mı yoksa nat olarak mı bağlantı yapıyor? 

Gönderildi : 23/03/2010 12:07

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Server'da Yazıcı Ve Faks 'lara girin. Boş bir yerde sağ tıklayıp Sunucu Özelliklerine Girin. Sürücüler Sekmesine Geçin. Yazıcınızın Sürücüsünü buraya ekleyin. Uzak Masaüstü ayarlarında da Yazıcılar'ın seçili olduğuna emin olun.

Gönderildi : 23/03/2010 12:17

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

micromedia printeri tanıtırken port olarak ne secicez tcpıp-lpcal port-lpt1

servere tanıtımdan sonra localdeki pc de ne gibi ayarlama yapıcz

Gönderildi : 23/03/2010 12:33

(@resulsoydas)
Noble Member

micromedia printeri tanıtırken port olarak ne secicez tcpıp-lpcal port-lpt1

servere tanıtımdan sonra localdeki pc de ne gibi ayarlama yapıcz

Yazdıklarımı iyi okuyunuz. Yazıcı Eklemeyeceksiniz. Sadece sürücüsünü server'a yükleyeceksiniz.

Gönderildi : 23/03/2010 12:40

(@resulsoydas)
Noble Member

Ben Türkçe yazdım ama server ınız ingilizce ise

Start-Settings-Printers And Faxes

Açılan pencere boş yere sağ click. Açılan Menüden "Server Properties " komutunu verin. Açılan Pencerede Drivers sekmesine geçin. Add butonuna tıklayın printer'ın sürücüsünü buradan yükleyin.

Yani uzak masaüstü ile bağlanan bilgisayarınızda XP varsa XP sürücülerini yüklemelisiniz.

Gönderildi : 23/03/2010 12:44

Paylaş: