Forum

2003 Sürekli D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Sürekli Donuyor

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar 23 terminal kullanıcısı olan bir server.

Sürekli donmaya başladı artık. Garip olan uzak masa üstü ile erişim var ama girince aplying diyor öylece saatlerce bekliyor.

Masa üstü gelmiyor. Sorun neden olabilir acaba. Serverda Lisanslı f-secure kurulu. başka anti virüsler ilede tarama yapma şansım olmadı iş yeri ve çok önemli bilgiler olduğu için çekiniyorum açıkçası.

32 bit işletim sistemi olduğu için 4 gb ram takabildim. 2 cpu var üzerinde daha ne yapabilirim. Hızlandırmak için tavsiyeniz varmı ?

yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 23/03/2010 00:49

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

güvenli modda açılıyor mu ?

server marka ve modelin nedir ?

Gönderildi : 23/03/2010 01:22

(@AhmetERSAHAN)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Selam herşeyden önce kötü zamanlara karşı sisteminizin yedeğini mutlaka alın olası bir duruma karşı yararlı olacaktır. Bu yavaşlama virüsten kaynaklanıyor olabilir  farklı bir virüs tarama programı ile taramanı önerebilirim..

Gönderildi : 23/03/2010 01:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

serverin modeli ibm x236 arkadaşlar.Farklı virüs programı risk olabilir. Yedekleme işlemi ise datalar çok yüksek yedekleyecek zaman yok işleyen ve hiç durmayan bir server. servere reset atılınca çalışılıyor ama 1 saat geçince bazı kullanıcılar çalışırken bazılarının ekranı saatlerde donarak bekliyor.

Gönderildi : 23/03/2010 01:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle forum kurallarını okumanızı rica edeceğim, mesajlarınızı ona göre düzenlersiniz ki başlıkta yardım vb. gibi kelimeler olmamalı.

Cevaba dönmek gerekirse, terminal serverın öncelikle acronis kurup, imajını almanızı tavsiye ederim. http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-program-le-online-maj-alma-online-_3101_mage-with-acronis.aspx  ilgili makalede anlatılmaktadır.

Cpu,ram,disk,NIC(Netwrok Interface Card) bu 4 bileşen takip edilmelidir. Dar boğaza giriyorlarsa sıkıntı yaşanabilir.

Server 2003 için sp2 ve critical updateleri windows updateden yükleyiniz. İşlemler öncesinde yedek almayı unutmayınız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 23/03/2010 02:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Localden erişirkende donmalar oluyormu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/03/2010 11:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

serverda virüs yok işin garibi bir çok virüs programı ile tarattım, trojan ,spy da yok. Localden ulaşırkende donmalar oluyor. hiç belirli bir süresi yok reset atınca 15-20 dakika normal tüm kullanıcılar remote desktopla girebiliyor. ama 20 - 25 dakika sonra bazı kullanıcılar tıkır tıkır çalışırken admin vb. kullanıcılar donup kalıyor.

Gönderildi : 23/03/2010 19:51

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Donanımsal olarak destekleniyor ise PAE parametresi ile 4 Gb üzeri Ram kullanabilirsiniz.

Yaşadığınız problem ile de ilgili olarakda Page File dosyasının boyutunu arttırmayı denemenizi öneririm.

Gönderildi : 23/03/2010 20:27

Paylaş: