Forum

GPO ile Kullanıcı H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile Kullanıcı Hesabı kısıtlaması...

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
855 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain yapısında yaklaşık 1000 adet kullanıcı var. Kullanıcılar local de admin yetkisine sahip. Fakat biz kullanıcının Network ayarlarını, Bilgisayar ve çalışma grubu adını ve Denetim Masası/Kullanıcı Profili ayarlarını değiştirmesini engellemek istiyoruz. Bunun dışında kullanıcı tüm haklara sahip olacak.

GPO ile network ayarlarını kısıtladım, ancak Bilgisayar adı ve çalışma grubu adı ile Kullanıcı profillerini nereden kısıtlayacağımı bulamadım.

Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum... 

Gönderildi : 22/03/2010 19:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Kullanıcıların Local Admin olmasını gerekli mi?

Gönderildi : 22/03/2010 20:15

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Ben, bilgisayarım sağ tuş özellikler bölümünü erişime kapattım. O işini görebilir diye düşünüyorum. ayrıca denetim masasında senekleri ekle gizle seçeneği var. oradan istediğini gizleyebilirsin.

Gönderildi : 22/03/2010 20:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hocam teşekkür ederim, bilgisayarım sağ tuş özelliklerini ve denetim masası seçeneklerini engelledim,  kullanıcılar oradan değiştiremiyorlar ancak Bilgisayarım-> sağ tuş-> yönet dediklerinde herşey aktif yine. "Yönet" i kapatmanın bir yolu varmı dır acaba?

Gönderildi : 23/03/2010 13:22

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

domain security policy icerisinden domaine alma cikarma hakkinin kimlerde olabilecegini ayarlayabilirsiniz

Default domain policy ->computer configuration ->windows setting ->security policy ->local policy ->user rights assignment ->Add workstation to Domain

kolay gelsin

Gönderildi : 23/03/2010 13:37

Paylaş: