Forum

win2003 standart ed...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win2003 standart edition varsayılan yazıcı tanımlama problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@Perfect)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar, ne kadar uğraşsamda başarısız olduğum bir problemim var. Problemim uzak masaüstü ile bağlanmış olduğum server da (administrator yetkisine sahip bir kullanıcı ile) local bilgisayarıma bağlı yazıcıyı gördüğü halde default yani varsayılan olarak ayarlayamıyorum. yazıcı üzerine sağ tıkladığımda varsayılan olarak ayarla dediğimde herhangi bir işlem yapmıyor yazıcı üzerinde varsayılan olarak belirlendiğinde ortaya çıkan tik işareti yok. bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/03/2010 12:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle rdp ekranı ile yazıcıların gitmesini engelleyin ve sonra tekrar ekleyin sonuca bakalım ? ayrıca yazıcı geliyor yani sizin local yazıcınız ama set olmuyor dediniz , bunu set edip hemen eventlara bir bakın düşen bir şey var mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2010 16:07

(@Perfect)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yazıcıları kaldırdım oturumu kapatıp açtım. açıldıktan sonra yazıcıları gördü ve listeye ekledi fakat varsayılan olarak yine seçilmedi eventlarda ise Yazıcı HP LaserJet 1020 serkan üstünde (BILGIISLEM öğesinden) 1 oturumunda oluşturuldu. en son olarak bu vardı set ettiğimde herhangi bir değişme olmadı

Gönderildi : 22/03/2010 16:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Sunucudaki profilinizi silermisiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2010 17:56

(@Perfect)
Eminent Member
Konu başlatıcı

söylediğiniz gibi denedim eklediğim bütün kullanıcılarda aynı problemi yaşıyorum.

Gönderildi : 22/03/2010 18:40

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Windows Server 2003 RDP ile bağlantılarda mevcut USB yazıcılarınızı kullanabilmeniz için Windows Server 2003 üzerinde bu yazıcının driveri ya mevcut olmalı veya kurulu olmadır. Aksi taktirde mevcut yazıcınızı kullanamazsınız veya default olarak seçtiremezsiniz.

Öncelikle mevcut HP yazıcınızı USB aygıtı kullanarak sunucu üzerine kurulumu yapın. Daha sonra bu yazıcıyı alıp RDP yaptığınız bilgisayara geri takın (veya aynısı varsa işinizide görür) RDP yaptıktan sonra Term (ve oturum numarası) kurulmuş çekilde gelecektir. Seçim yaparak mevcut yazıcınızdan döküm alabilir duruma gelebilirsiniz.

Saygılar

Gönderildi : 23/03/2010 00:07

Paylaş: