Forum

OU dan sadece kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OU dan sadece kullanıcı importu

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@muratkara)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam

istediğim OU dan kullanıcıları export etmek istiyorum csvde ve ldif komutlarını deniyorum ama biyerlerde hata yapıyorum sanırım

yardımcı olursanız sevinrim

teşekkürler

Gönderildi : 17/03/2010 00:16

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

ldifde -f c:\userlist.ldf -p subtree -d "OU=Satis,DC=testdc,DC=com" -r "(&(ObjectCategory=Person)(ObjectClass=user))" -l "cn,dn,objectclass,name,givenname,sn,DisplayName,userPrincipalname,SamAccountName" -u

şeklinde dener misiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/03/2010 02:10

(@muratkara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bunu denedim ama entry bulunamadı mesajı veriyo

yalnız OU ların altında başka OU lar var onların altındaki userları almak istiyorum

No Entries found mesajı veriyor.

Gönderildi : 17/03/2010 12:24

(@muratkara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bir ekleme daha bizim domain deneme.com.tr DC nin ismide DC1 olsun  OU da denemeOU olsun

sizin gönderdiğiniz komuta göre

OU=deneme,DC=DC1,DC=msb,DC=mil,DC=tr şeklindemi olacak

Gönderildi : 17/03/2010 12:41

(@m-hakancan)
Noble Member

Merhabalar;

Hocam şu şekilde yazalım o zaman;

ldifde -f c:\userlist.ldf -s dc1.domain.com.tr -d "OU=deneme,DC=deneme,DC=com,DC=tr"  -r "(&(ObjectCategory=Person)(ObjectClass=user))" -l "cn,dn,objectclass,name,givenname,sn,DisplayName,userPrincipalname,SamAccountName" -u

Yukarıda ki komut ile dc1 domain controller üzerinde bulunan deneme ou su altında bulunan (alt ou lardaki kullanıcılar dahil) tüm kullanıcıların listesi userlist.ldf dosyasının içerisine yazılacaktır. Eğer sadece en alttaki ou nun içerisinde bulunan kullanıcıların listesini istiyorsanız kırılımı devam ettirebilirsiniz. Örneğin;

"OU=den,OU=denem,OU=deneme,DC=deneme,DC=com,DC=tr" gibi

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/03/2010 13:13

(@muratkara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam bizdeki organizasyon yapısı çok dallı

yani iç içe çok fazla OU var benim alacağım OU 4. seviyede bir OU ve onun altında  3 4 tane iç içe OU var.

sadece en tepedeki OU yu yazarsam export ediyo sizin dediğiniz gibi OU=deneme1,OU=deneme2,OU=deneme3 gibi yazdığımda kayıt bulunamadı hatası veriyo

Gönderildi : 17/03/2010 14:08

(@m-hakancan)
Noble Member

Bizde de organizasyon yapısı oldukça dallı. Benim almak için denediğim ou 5. seviyede ve altında bir ou daha var. Test ettiğimde her ikisinde ki kullanıcıları da veriyor.

Acaba yazımda bir yanlışlık olabilir mi?

-s ile domain controller nızı belirttiniz mi (Koyu ile yazmıştım)? Eğer -s ile domain controller nızı yazdıysanız DC kısmında domain controllernızı yazmanıza gerek yok. Eğer -s ile domain controller nızı yazmadıysanız ve DC de domain controller ı yazdıysanız kırılımlı ou larda belirttiğiniz hatayı verecektir.

Ben tam kodu aşağıda yazıyorum.

ldifde -f c:\userlist.ldf -s dc1.fabrika.com

-d "OU=IT,OU=YONETIMYARD,OU=YONETIM,OU=TUMORGANIZASYON,OU=FABRIKA,DC=fabrika,DC=com"

-r "(&(ObjectCategory=Person)(ObjectClass=user))" -l "cn,dn,objectclass,name,givenname,sn,DisplayName,userPrincipalname,SamAccountName" -u

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 17/03/2010 14:22

(@muratkara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam ben OU ları yukardan başlayarak yazıyormuşum aşağıdan yazınca oldu

teşekkürler.

Gönderildi : 17/03/2010 14:27

(@m-hakancan)
Noble Member