Forum

w2k8 terminal sunuc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

w2k8 terminal sunucu hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

w2k8 stabdart 64 bit sürümde terminal sunucu çalıştırıyoruz. şimdilik 2 adet sorunum var. (umarım bununla kalır)

1. bazı kullanıcılar oturum açarken 3-4 sn gibi bir süre geçerken, bazıları 1 dk ya kadar bekliyor.

2. easy print kullanıyoruz. bazıları gene 5-6 sn de yazdırmaya geçerken, bazılarıda 2 dk kadar bekledikten sonra yazdırıyor.  yazıcı modellerinin etkisi olabilir mi? hızlı yazan hp 3055, yavaş yazanlardan aklımda olanlar hp 1018 1020.

tüm istemciler windows xp pro sp3 kullanıyor. en kötü makina p4 işlemcili, 512 ram kullanıyor. ama sorun yaşadığımız makinalarda 1-2 gb ram var ve işlemcileride çift çekirdekli.

yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 13/03/2010 18:56

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Cevaplarımı ilgili bölümlerin altında yazdım.

merhaba

w2k8 stabdart 64 bit sürümde terminal sunucu çalıştırıyoruz. şimdilik 2 adet sorunum var. (umarım bununla kalır)

1. bazı kullanıcılar oturum açarken 3-4 sn gibi bir süre geçerken, bazıları 1 dk ya kadar bekliyor.

Hızlı açılan kullanıcı profilleri ile yavaş açılan kullanıcı profillerinin özellikleri aynımı. Profil boyutlarının bir birlerinden farklı olduğunu düşünüyorum. veya kullanıcılar aynı departmanda ve aynı Grup ilkelerinden mi etkileniyor. Bu detaylar çözüme kavuşturacaktır.

2. easy print kullanıyoruz. bazıları gene 5-6 sn de yazdırmaya geçerken, bazılarıda 2 dk kadar bekledikten sonra yazdırıyor.  yazıcı modellerinin etkisi olabilir mi? hızlı yazan hp 3055, yavaş yazanlardan aklımda olanlar hp 1018 1020.

Printirin özelliklerine göre değişmektedir.

tüm istemciler windows xp pro sp3 kullanıyor. en kötü makina p4 işlemcili, 512 ram kullanıyor. ama sorun yaşadığımız makinalarda 1-2 gb ram var ve işlemcileride çift çekirdekli.

yardımlarınızı bekliyorum.

Client ların donanımları yeterli.
Diğer yazılım istekleri ne durumda .Net ve RDP versiyonları ?

Gönderildi : 13/03/2010 19:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

profil özellikleri aynı. profil boyutları aynı. kullanıcıların hepsi aynı departmanda ve aynı grup ilkesinden etkileniyorlar. tüm bilgisayarlar xp pro sp3, .net 3.5 rdp 6.1

yazdırmanın hızlı olması için printerde olması gereken özellikler nelerdir?

Gönderildi : 15/03/2010 13:58

Paylaş: