Forum

file server problem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

file server problemi.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar win2008 r2 64bit kurulu servera file server rolü eklediğimde makina kitleniyor. 1 den fazla server var deneme olarak başkasınada kurdum ondada kitlenme yaptı. donanımlarım aynı kurulumlar aynı ama akşam kurdum sabah kitlenmiş bu konuyla ilgili herhangi bir genel problem bilgisi varmı yoksa neden kaynaklanıyor olabilir. yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 13/03/2010 13:46

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Kilitlenmeyi yoğunlukla hangi zaman dilimleri arasında yaşıyorsunuz.

Kullanıcı profile boyutları nedir ? Dosya sekronizasyonu sırasında, datalar file server üzerine aktarılırken kilitlenme olacağını varsayıyorum.

Gönderildi : 13/03/2010 15:04

(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

kullanıcıları daha serverın üzerine almadık canlı geçiş için ayarlamalar yapılıyor yeni kurulan TS çifliğine mensup serverlar bunlar IBM x3650 model. RAİD kart ile ilgili son bir firmware update buldum onu yaptım biraz bekleyim görcem. kitlenme ille ilgili sabit bir zaman dilimi yok ben işletim sistemi ile ilgili bir problem olabileceğini düşündüm ama donanımsal olasılıklarıda gözden geçirmeye başladım şu an. başka bilgiler gerekli ise onlarıda söyleyebilirim.teşekkürler.

Gönderildi : 13/03/2010 17:19

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Bu durumda Serverin modeline göre en son firmware updatelerini kontrol etmenizi önerebilirim..

Gönderildi : 13/03/2010 19:17

Paylaş: