Forum

BrightStore ARCserv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BrightStore ARCserve Bakcup - Kurulum Sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@KaVKaZ)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

CA 11.5 kullanıyorum, boşa çıkardığım bir server'a tüm backuplama işlemlerini tek bir merkezden gerçekleştirmek için sıfır kurulum yapmak istedim.

Windows Server 2003 R2 - 32 Bit işletim sisteminde kurulum aşamasında Select Products'da SQL Agent'ı seçemiyorum çünkü kurulum yaptığım serverda SQL yok. Burada takıldığım noktalar,

Yapmak istediğim farklı bir serverda bulunan (Windows Server 2003 R2 - 64bit) SQL database'mi online olarak yedeklemek. Bunun için Agent kurulumlarını nasıl yapmam gerekiyor, en başından alırsak,

1- Select Products kısmında seçilmesi gereken opsiyonlar,

2- Select Database kısmında seçilmesi gereken opsiyon ve bir sonraki adımda ki işlemlerde yapılması gerekenler,

3- Back Domain Configuration kısmında seçilmesi gereken opsiyonlar ve bir sonraki adımda domain bilgileri kısmına girilmesi gerekenler,

nelerdir?

SQL Agent kurulumunu SQL Server'ıma nasıl kurmam gerektiği ile ilgili bilgiyide verirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/03/2010 16:32

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

bildiğim kadarıyla kurulum sırasında lisans bilgilerini doğru girmezseniz yani eğer sql server agent lisansınız yoksa, products kısmında sql agent ı seçemiyorsunuz.

Gönderildi : 16/03/2010 12:27

(@KaVKaZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

lisansla ilgili sorunum olamaz, CA'den bununla ilgili mail aldım hem product keyimi hemde sql agent lisans key mi yolladılar... Agent kısmını hala anlayamadım, acaba SQL Serverıma agent kurulumu yapmam gerekiyor sadece!? Back Up Sever'a agent kurulumu gerekmiyor mu?

Gönderildi : 16/03/2010 17:31

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

BackupServer ile SQL Server aynı makineler mi?

Gönderildi : 16/03/2010 17:42

(@KaVKaZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet ikiside ayrı makineler.

Gönderildi : 16/03/2010 19:04

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Benim soruya cevabınız biraz çelişkili oldu 🙂

SQL Server agent i kuracağınız makine ile BrightStore AYNI makinede mi ?

Gönderildi : 16/03/2010 19:22

(@KaVKaZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

brighstore ayrı makinada, sql bulunan diğer ayrı makinamada sql agentı kurmak istiyorum. sqlde bulunan makinama sql agentı ama sadece sql agentı kurmak istiyorum. 🙂 bugün brighstore ile beraber sql agentıda seçeli olarak kur tavsiyesi aldım... o zaman neden farklı bir back up serverım olsun.

Gönderildi : 17/03/2010 00:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

arkadasim, lisans ile ilgili maili kime yazdin? benim de atmam gerekli de 🙂

Gönderildi : 23/03/2010 15:24

(@KaVKaZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arcserve'ı kimden satın aldın, atıyorum x firma... Onları aramalısın, sana distürübitör firmasının bilgisini verecekler. Sende distürübitör firma ile görüşüp sana söyleceği mail adresine verdikleri bilgilerle mailini atarsın yada onlar direk olarak senin adına mailli atarlar.

Ben hala bu işi sonuçlandıramadım. resmen iki farklı server'a program kurulumu yapıyorum, neden sadece sql angent'ı kuramıyorum. Bir bilenimiz yok mu? 🙁

Gönderildi : 25/03/2010 19:45

Paylaş: